Bank of America’nın Önemli Açıklaması: “Kriptolar Artık Görmezden Gelinemez”

İlayda Peker

Bank of America, artık “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olan kripto para birimi endüstrisinin mevcut durumunu ve perspektiflerini analiz eden bir rapor yayınladı.

Bank Of America Raporu

Bank of America, Global Cryptocurrency ve Digital Asset Strategy başkanı Alkesh Shah liderliğindeki “Digital Assets Primer: Only first inning” raporunu yayınladı ve blockchain endüstrisinin kripto para birimlerinden DeFi’ye kadar mevcut durumunun derinlemesine bir analizini yaptı.

Rapor, kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans hizmetleri endüstrilerinin “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olma noktasına geldiğini söylüyor.

BofA araştırmacıları, istikrarlı bir büyüme ile yaklaşık 221 milyon kullanıcının kripto para alışverişi yaptığını veya bir DeFi hizmeti kullandığını belirtiyor. Benzer şekilde, kurumsal yatırımcıların artan katılımı, kripto para birimlerinin bireyler tarafından yönlendirilen geçici bir fenomenden çok daha fazlası olduğunun açık bir göstergesidir.

Bank of America, 2021’in ilk yarısında DeFi ekosisteminin kurumsal yatırımcılardan 17 milyar dolara yakın fon aldığını belirtiyor. Benzer şekilde, kripto alanındaki birleşme ve satın almalar 2020’de 940 milyon dolardan 2021’de 4,2 milyar dolara yükseldi.

Resmi bir PR’da Alkesh Shah, kripto para birimlerinde Bitcoin’den daha fazlası olduğunu iddia ederek agnostik bir duruş sergiledi ve “Bitcoin önemlidir, ancak dijital varlık ekosistemi çok daha fazlasıdır. Araştırmamız, finans, teknoloji, tedarik zincirleri, sosyal medya ve oyun dahil olmak üzere sektörler arasındaki etkileri keşfetmeyi amaçlıyor.” sözlerini kullandı.

“Blockchain Her Şeyi Değiştirebilir”

Ekip ayrıca dünya ile etkileşim şeklimizin blok zincir teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla kökten değişebileceğini iddia ediyor:

Yakın gelecekte, telefonunuzun kilidini açmak için blockchain teknolojisini kullanabilirsiniz. Bir Ferra satın almak, ev almak, borç ödemek, para biriktirmek hatta pizza almak için blockchain’i kullanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Bank of America, NFT‘lerin büyümesinin herkes için bir sürpriz olduğunu da vurguladı. Araştırmacılar, sharding sanat eserleri veya kripto oyunu Loot’tan NFT’ler gibi bazı NFT parçalarının büyük değerlemelerinin, maruz kaldıkları riskleri bilmeyen birçok yatırımcıyı etkileyen bir balon olabileceğinden korktuklarını vurguladılar.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple ve SEC Davasında Yeni Gelişme: XRP Sahipleri Görüş Belirtebilecek!

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasaları Yükselişe Geçti! Bitcoin (BTC) Yeniden 51.000 Doların Üzerinde!

İlgili Haberler