Balinalar Yüklü Miktarda Ethereum’u (ETH) Hareket Ettirdi

Mert Bahçe

Blockchain monitörü Whale Alert, anonim balinaların büyük miktarlarda Ethereum (ETH) transferi gerçekleştirdiğini saptadı. ETH fiyatı 3.800 doların üzerine ulaşırken geçtiğimiz saatlerde önemli balina hareketleri kaydedildi.

Balinalardan Yüklü Miktarda Transfer

Whale Alert’in bildirdiği üzere son 20 saat içerisinde anonim balinalar tarafından 10’u aşkın Ethereum transferi gerçekleştirildi. Balinalar, 15 büyük işlem ile 1.348 milyar dolarlık ETH taşıdı. En küçük işlem 10.000 ETH barındırırken bu transfer 38 milyon dolara denk geliyor. Blok zinciri monitörüne göre Binance ve Blockfolio bu işlemlerin çoğuna dahil oldu.

Bununla birlikte en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum, liderin 60.000 dolar sınırına dayanmasının üzerine gün itibarıyla 3.820 dolar seviyesine tırmandı. Ethereum (ETH), henüz 3.800 doların üzerinde tutunamasa da yükseliş eğilimini koruyor.

En büyük altcoin Ethereum, London Hard Fork’unun ardından artış trendi yakaladı. Piyasa gerilemesinde 2.700 dolara kadar düşen ETH, 3.000 dolara tırmanarak yükseliş hareketine ivme kazandırdı.

Ethereum Yükseliş Beklentileri

Ethereum yaklaşık 5 ay önce 4.362 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak yüksek gas fee sorunları ile başı dertte olan en büyük altcoin, rakiplerinin yukarı sıçramasına tanık oldu. ETH 2.0 ile ağ sorunlarına çözüm arayan Ethereum, EIP-1559 ile işlem ücreti için ödenen ETH’lerin yakımı sağlanıyor. Bu sayede ağın ölçeklenebilirliği ve arz modeline katkı sağlanıyor.

Uzman analistlerin beklentileri ise olumlu yönde. Deneyimli analistler, ETH fiyatının önümüzdeki dönemde 5.000 dolar hedeflediğini öngörüyor. Bunun yanı sıra uzun vadede rotanın yukarı yönlü olduğuna dair beklentiler ise her geçen gün artıyor. Son olarak 30.000 dolar iddiası gündeme oturmuştu. Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.759 dolardan alım satım işlemi görüyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP’ye Olan İlgi Artıyor: Yatırımcılar XRP’lerini Satmıyor

Sonraki Haber

Bitcoin ETF’lerine Adım Adım: Yeni Başvurular Yapılıyor

İlgili Haberler