Balinalar Durmuyor: 11.660 BTC Önce Alındı Sonra Transfer Edildi

İlayda Peker

Whale Alert son 24 saat içinde gerçekleşen devasa boyutlarda iki Bitcoin (BTC) işlemi olduğunu tespit etti ve bunları Twitter üzerinden paylaştı. İlginç bir şekilde bir cüzdan adresi iki işlem ile de bağlantılı. Bir Bitcoin balinası önce 11.660 adet BTC satın aldı ve sonra bu BTC’leri başka bir anonim cüzdana gönderdi. Bu transfer işlemleri için ödediği ücret ise 1 dolardan daha azdı…

İşlem Detayları

29 Mayıs Cuma günü “1Lox7GiFiMunSuTCFZxZrkDUX5H3VTiLeq” cüzdanın sahibi gerçekten büyük sayılabilecek 11.660 adet BTC satın aldı. Bu BTC’lerin değeri yaklaşık olarak 111.259.669 dolara denk geliyor.

Ancak yaklaşık altı saat sonra bu BTC’lerin 10.660 tanesinin aynı cüzdandan farklı ve anonim bir cüzdana aktarılmış olması daha da dikkat çekti. Ayrıca bu işlem için yalnızca 0.46 dolar işlem ödendi.

Bunların yanında Bitcoin blok ödülü yarılanmasının hemen öncesinde ve sonrasında balinaların diğer zamanlara göre daha aktif olduklarını görüyoruz. Bunun sebebi ise net bir şekilde belli olmasa da balinaların fiyat artışı ya da düşüşü bekledikleri için bu şekilde hamleler yapıyor olabileceği ifade ediliyor.

100 BTC: Bitcoin Balinası

Blockstream CEO’su Adam Back kimlerin Bitcoin balinası olarak kabul edilebileceği ile ilgili görüşlerini paylaştı. Back’in açıklamalarına göre 100 BTC’si yani yaklaşık olarak 953.808,00 dolarlık BTC’si olan herkes bir Bitcoin balinası olarak kabul edilebilir. Ancak Back daha sonra yaptığı açıklamalarda bunun BTC fiyatı 10.000 doların üzerinde olduğu zaman geçerli olacağının da altını çizdi.

Dolayısıyla Back’e göre, bir kişinin Bitcoin balinası olması için 1 milyon dolarlık yatırımının olması gerekiyor…

U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink’te (LINK) Karışık Sinyaller Görülüyor

Sonraki Haber

Kripto Türevlerin Kullanımının Artması Boğa Sinyali Mi?

İlgili Haberler