Balina Hareketleri TRB Coin Fiyatlarını Düşürdü

Bitcoin Haber

Chainlink (LINK) kripto para birimi etrafındaki heyecan artarken, Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) alanında dikkat çeken başka bir altcoin olan TRB’nin de değeri yükseldi. Ancak, büyük balina yatırımcıların desteğiyle yaşanan bu artış sonrası TRB Coin fiyatları neden düşüyor? Cevap, yine balina yatırımcılarda yatıyor olabilir.

Geçtiğimiz hafta TRB Coin fiyatı neredeyse yüzde 30 oranında düşüş gösterdi. Bu düşüşün nedeni, balina yatırımcıların yaptığı satışlar olarak belirlendi. Lookonchain tarafından yapılan bir değerlendirmeye göre, belirli balina yatırımcılar milyonlarca dolar kar elde ettiler. Fiyat düşüşünden sorumlu olan üç önemli balina bulunmaktadır.

Birinci balina, Binance borsasında 72,240 TRB’yi 94 dolar fiyatla satın aldı ve fiyat 107 dolara ulaştığında, yatırımlarını satarak 955,000 dolar kar elde etti. İkinci balina, 0x8f adresiyle, daha düşük seviyelerde 65,724 TRB Coin satın aldı ve fiyat 104 dolara çıktığında, varlıklarını Binance’e göndererek toplamda 4.5 milyon dolar kar etti.

Son balina ise FOMO nedeniyle ağır bir bedel ödedi. 94,136 TRB Coin’i 138 dolardan (0xC7 adresi) topladı ve fiyatları 95 dolara satarken 4 milyon dolar zarara uğradı. Halen satış yapmayan yaklaşık 20 balina bulunmakta ve bu 20 adres toplamda 1.08 milyon coin tutmaktadır. Bu da toplam arzın yüzde 42,5’ine denk gelmektedir. Eğer balina satışları devam ederse, 47 milyon dolar değerinde altcoin tutan 14 adres karlı pozisyonda beklemekte.

RWA alanındaki hareketlilik bir süre daha devam edecek gibi görünmekte. Ancak, Tellor’un bu alanda yeni adımlar atması veya ortaklıklar duyurması gerekebilir. Aksi takdirde, balina kar satışlarının devam etmesi ve fiyatların doğal olarak düşmesi şaşırtıcı olmaz. Şimdilik 82 dolarlık bölge destek olarak korunmakta. Fiyatın hızla yeniden yükselmesi için 94,3 doların üzerinde kapanış yapması gerekmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uniswap Labs, Yeni Uyguladığı İşlem Ücreti ile 1 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Sonraki Haber

Kripto Piyasasında Dikkat Çeken Yatırım Hareketleri

İlgili Haberler