Bakkt’in Tüketici Uygulaması Ne Gibi Yenilikler Sunacak?

İlayda Peker

Bakkt yöneticisi Adam White, Davos’ta yaptığı konuşma sırasında Intercontinental Exchange destekli girişimdeki önemli gelişmelerden bahsetti…

Bakkt Tüketici Uygulaması

The Block’un İsviçre’deki Dünya Ekonomik Forumu sırasında ev sahipliği yaptığı bir panelde White, Bakkt’ın yeni ürünü olan tüketici uygulaması ile ilgili çeşitli açıklamalar yaptı. White’a göre bu uygulama sayesinde dijital varlıklar, kullanıcılar tarafından Bitcoin gibi kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital olan herhangi bir değer olarak görülecek. White’ın bu sözlerinden uygulamanın sadakat ödül puanları ve hisse senetleri gibi dijital ürünleri de destekleyebileceği anlaşılıyor. Bunun yanında hisse senedi alım satımının, yatırımcılar için bir portalın ve çok çeşitli diğer varlıkların uygulamaya dahil edilmesi, bahsi geçen uygulamayı PayPal gibi geleneksel bir fintech ürününe benzer hale getirecek. Dolayısıyla işletmeler Flexa gibi Bitcoin kabul edebilecek.

Bakkt, bugüne kadar Bitcoin vadeli işlemlerini ve Bitcoin opsiyonlarını içeren kurumsal amaçlı ürünleri piyasaya sürmesi ile tanınıyor.  Bakkt ayrıca Galaxy Digital ve Tagomi’yi müşteri olarak kabul eden kurumsal saklama hizmetleri de sunuyor.

Bakkt CEO Değişikliği

Mike Blandina, geçen yılın sonunda Bakkt’ın yeni CEO’su olarak göreve başladı ve Gürcistan eyaletinden ABD Senatörü olarak atanan Kelly Loeffler‘ın yerini aldı. Blandina, Bakkt’in tüketici uygulaması konusunda büyük titizlikle ve ciddiyetle çalıştığını dil getirdi.

Blandina Ekim ayında paylaştığı bir blog gönderisinde firmanın Starbucks’ın lansman ortağı olarak hizmet verdiği tüketici uygulamasını ve satıcı portalını oluşturmaya odaklandığını dile getirdi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance, Kişisel Verilerle İlgili Bir Start-Up’a Yatırım Yaptı

Sonraki Haber

Tesla Hisse Senetleri Bitcoin’in Rakibi Olabilir Mi?

İlgili Haberler