Bakkt, Yeni Bir Satın Alma Gerçekleştiriyor

İlayda Peker

Çarşamba günü yapılan açıklamalara göre Intercontinental Exchange, sadakat programı sağlayıcısı Bridge2 Solutions‘ı satın almaya hazırlanıyor. Basın açıklamasına göre Bridge2 Solutions Bakkt tarafından satın alınacak ve Bakkt, anlaşma için B Serisi fonlama turundaki fonları kullanacak. Bu satın alma,  Bakkt’ın Digital Asset Custody Company ve vadeli işlem platformu Rosenthal Collins Group’u satın almasını izlediği için önemli bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Bilindiği gibi Bakkt, Bitcoin opsiyon işlemleri ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile piyasada isim yapmış bir marka. Ayrıca kripto para birimleri, ödüller ve oyun token’ları da dahil olmak üzere bir dizi varlık için dijital cüzdan olarak hizmet etmeyi amaçlayan çalışmalarda tüketici odaklı çalışmaları da var. Yapılan basın açıklamasında bahsi geçen satın almanın tüketici odaklı çalışmalarda kullanım potansiyeline sahip olduğu ifade ediliyor. Bakkt’in tüketici platformu ile ilgili detayları burada sizlerle paylaşmıştık.

Bakkt ve Bridge2

Fortune, Bridge2’nin yatırımcılar ve finansal kurumlar için toplam 60 milyar dolarlık ödül puanıyla sadakat ödül platformlarına liderlik yaptığını ifade ediyor. Bunun yanında yapılan açıklamalara göre, satın alma işleminin sonuçlanmasının ardından Bakkt, kendi tüketici uygulamasını oluşturmak için Bridge2’nin mevcut müşteri ilişkilerinden yararlanmayı planlıyor.

Öte yandan Bridge 2’nin pilot projesi Loyal Pay ile işletmeler ödeme süreçlerini doğrudan Bakkt uygulamasına bağlamayı seçebilecekler. Böylece bankalara %2,5 civarında bir ücret ödemeleri gerekmeyecek. Bunun yanında işletmeler, marka adlarını taşıyan kendi dijital kredi kartlarını çıkarabilecekler ve sistem, ödülleri müşterileri için nakde çevirecek.

Bunlarla beraber Bakkt, ödül puanları ve nakit arasındaki işlemleri yapmak için küçük bir ücret talep edecek. Ancak Fortune’a göre ücret, işletmelerin bugün ödemek zorunda olduğu banka ücretinden çok daha düşük olacak.

Bridge2’nun yaptığı açıklamalara göre, şu anda Loyal Pay çok sayıda mağaza arasında büyük ilgi çekti. Bunun yanında projenin birkaç ay içinde başlamasını beklediklerini belirten şirket, tam tarihle ilgili net bir belirleme olmadığını dile getirdi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Drep Nedir

Drep Coin Nedir?

Sonraki Haber

SBI ve Ripple’dan Yeni Ortaklık Açıklaması

İlgili Haberler