BAE, Dijital Varlık Şirketleri için Dünyanın İlk Serbest Bölgesini İlan Etti

Bitcoin Haber

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dijital varlık ekonomisine yönelik stratejiler uygulamaya devam ediyor. Ras Al Khaimah’ın son hamlesi, küresel şirketler için özel bir kripto dostu serbest bölge oluşturuyor.

Dijital Varlıklara Adanmış Serbest Bölgeler

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) yedi emirliğinden biri olan Ras Al Khaimah, dijital ve sanal varlık şirketlerine adanmış yeni bir serbest bölge ilan etti. Blockchain Life 2023’te yapılan duyuruya göre bu girişim, dijital ve sanal varlık şirketleri için dünyanın ilk serbest bölgesi olacak.

BAE’deki Serbest Ticaret Bölgeleri (FTZ’ler), şirketlerin kısıtlama olmaksızın faaliyet gösterebilecekleri alanları belirlemiştir. Bu, %100 yabancı mülkiyeti, kurumlar vergisi yok, kişisel gelir vergisi yok ve gümrük vergisi yok. Ayrıca, basitleştirilmiş lisanslama ve kayıt süreçleri de dahil olmak üzere iş kurulumu için kolaylaştırılmış prosedürler sunar.

RAK Digital Assets Oasis (RAK DAO) – “kripto varlıklar sektöründeki düzenlenmemiş faaliyetler için amaca yönelik olarak inşa edilmiş, yeniliğe olanak tanıyan bir serbest bölge” olarak adlandırıldı.

RAK ICC Başkanı ve RAK Digital Assets Oasis Başkanı büyüyen kripto kohortunu destekledi. Bu tür bölgelere duyulan ihtiyacı daha da vurguladılar. Böyle bir girişim, benimseme oranını artırmaya ve bölgenin potansiyel bir merkez olarak liderliğine katkıda bulunmaya hizmet ediyor.

BAE Kripto Anlatılarını Destekliyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), daha elverişli bir düzenleyici ortam arayan kripto firmaları için kendisini ileri görüşlü bir merkez olarak konumlandırmıştır. Son yıllarda BAE, kripto ve blok zinciri alanında küresel bir lider olma yolunda önemli adımlar attı.

Bu konudaki en kayda değer girişimlerden biri Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC) Kripto Merkezi’nin kurulmasıydı. İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası. DMCC Kripto Merkezi, kripto firmalarının BAE’de faaliyet göstermesi için elverişli bir ekosistem yaratmada etkili olmuştur.

Buna ek olarak, hükümet de kripto endüstrisini düzenlemek için proaktif bir yaklaşım benimsemiştir. “Saklanan Değerler ve Elektronik Ödeme Sistemleri Yönetmeliği” 2017 yılında yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelik, BAE’deki kripto borsalarının, saklama kuruluşlarının ve diğer hizmet sağlayıcıların lisanslanması ve düzenlenmesi için bir çerçeve oluşturmaktadır.

Ayrıca hükümet, blok zinciri teknolojisinin gelişimini desteklemek için çeşitli girişimler başlattı. Dubai Blockchain Stratejisi 2020 de dahil olmak üzere, Dubai’yi 2020 yılına kadar blockchain destekli bir şehir haline getirmeyi amaçlamaktadır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İlk 10 Kripto Arasında En kötü Performansı O Sergiledi

Sonraki Haber

Bitcoin Gibi Kripto Varlıklar Yasal Varlık Statüsüne Ulaşamaz: IMF

İlgili Haberler