Baba BTC Düşmanı, Oğlu Bitcoin Destekçisi: Kim Kazanır?

İlayda Peker

Bitcoin’in daimi eleştirmenlerinden ve bir altın savunucusu ola Peter Schiff’in 18 yaşındaki oğlu Spencer Schiff’in Bitcoin (BTC) yatırımını arttırdığı ortaya çıktı. Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan baba Schiff, “Benim tavsiyeme rağmen oğlum daha da fazla Bitcoin satın aldı. Kimin tavsiyesine uymak istiyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli Yatırımcı Mı, Oğlu Mu?

Peter Schiff oğlunun Bitcoin yatırımı yapması ile ilgili bir Twitter gönderisi paylaştı ve bu gönderide bir ankete yer verdi. Anket henüz sonuçlanmamış olsa da şu anki verilere göre, ankete katılanların büyük biri çoğunluğu yıllarca deneyimi olan tecrübeli bir yatırımcı yerine onun 18 yaşındaki üniversite öğrencisi oğlunu dinlemeyi tercih ediyor.

Bunların yanında Spencer Schiff paylaşımın hemen ardından Twitter kullanıcılarının kendisini desteklediğini belirten bir açıklama yaptı ve bu açıklamaya gelen yorumlar da adeta oğul Schiff’in büyük bir destekçisinin olduğunun kanıtı niteliğindeydi.

Örneğin; Quantum Labs CEO’su Usman Majeed baba Schiff’e verdiği yanıtta, “Oğlunuz en azından 57 yaşında Bitcoin almaya devam ederse multi milyoner olacak.” ifadelerini kullandı.

Yatırım Stratejisi Olabilir Mi?

Yapılan yorumlara bakılırsa bazı isimler baba-oğlun farklı varlıklara yatırım yapmasını bir yatırım stratejisi olarak değerlendiriyor. Örneğin; Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, “Oğlunuzu altın desteğinizi korumak için kullanmak harika bir fikir. Altın yükselir, siz yararlanırsınız. Bitcoin yükselir, oğlunuz fayda sağlar. Her iki varlıkta da altın konusunda alenen teslim olmadan uzun süre kalmanın akıllıca yolu..” ifadelerini kullandı.

Pompliano bu sonuca varan tek yorumcu değildi. Reddit kullanıcısı Spl00ky da Schiff’in Bitcoin’in başarısından ya da başarısızlığından yararlanmasının iyi bir yolu olduğunu ifade etti ve  “Bitcoin başarısız olursa, ‘Bak oğlum beni dinlemeliydi’ diyecek. Bitcoin başarılı olursa, ‘Bak oğlum ne kadar’ zeki diyecek.” sözlerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 08/09/2020

Sonraki Haber

Ethereum Yorumları: ETH Bu Seviye Görülene Kadar Güçsüz

İlgili Haberler