Ayı Piyasasında Hangi Coin Ne Kadar Düştü?

İlayda Peker

CoinGoLive tarafından derlenen CoinGecko fiyat verilerine göre, mevcut ayı piyasası, ilk 100 tokenin 72’sinin tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %90’dan fazla düştüğünü ortaya koydu.

72 Coin %90’dan Fazla Düştü

Elde edilen bilgilere göre piyasa değeri olarak yüksek sıralarda yer alan kripto para birimleri diğerlerine göre daha iyi durumda. Piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminden dokuzu, mevcut piyasa gerilemesi sırasında %90’dan daha az değer kaybetti. En büyük kripto para olan Bitcoin (BTC), Kasım ayının en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %70.3 düştü. İkinci sırada ise en yüksek seviyesi olan 4.878 dolardan %78 düşüşle Ethereum (ETH) yer alıyor.

İlk onda yer alan diğer kriptolar arasında %68 ile %88 arasında düşüş gösteren Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) yer alıyor. Buna ek olarak Ripple (XRP), ATH seviyesinden %90,56’lık bir düşüş ile ilk on arasındaki istisna olarak karşımıza çıkıyor.

Bunlara ek olarak bu ilk 10 kripto para için ATH’den ortalama düşüş %79 iken, ilk 20 kripto para arasında tüm zamanların en yüksek seviyesinden ortalama düşüş %81,1.

Bunlara ek olarak borsa token’ları, ATH’lerinden ortalama %68,3 düşüşle diğer birçok sektörden daha iyi durumda görünüyor. Borsa token’ları arasınde en iyi performansı sergileyenin ise iFinex tarafından yönetilen Bitfinex borsa ve işlem platformları için Ethereum tabanlı yardımcı program token’ı olan LEO yer alıyor. LEO ATH seviyesinin %38 altında bulunuyor.

Ayrıca Coinflex borsasının yerel FLEX token’ı da LEO gibi %38 düşüş ile en iyi performansı kaydeden borsa token’ları arasında yer alıyor.

Kriptolarda Son Durum

Bunların yanında toplam kripto piyasası değeri %24 düşerek 1,3 trilyon dolardan 996 milyar dolara düştüğü için birçok kripto para birimi kayıplarının büyük bir kısmını geçen hafta yaşadı. O dönemde, BTC de 15 Haziran’da 30.500 dolardan 20.216 dolara kadar yaklaşık %35 düşüş yaşadı.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Son Durum: Yeni Bir Dip Oluşur Mu?

Sonraki Haber

BTC ve ETH Ne Zaman Yükselecek: Novogratz Yorumu

İlgili Haberler