“Axie Infinity (AXS) Değer Kaybediyor: Piyasa Değeri ve Beklentiler”

Bitcoin Haber

Axie Infinity (AXS) fiyatı, 2021 Metaverse rallisi sırasında elde edilen 166 dolarlık zirveden şu anda %97’ye kadar düştü. Metaverse projesi olan Axie Infinity’nin piyasa değeri 2021’de 9,6 milyar dolara ulaştı ancak 8 Eylül 2023 itibarıyla değeri %93’ten fazla azalarak 630 milyon dolara geriledi. AXS fiyatı 20 Ağustos civarında 4,95 doların altına düştü. Ancak zincir üstü analizler, Axie Infinity ağının panik yerine iyimser bir tepki gösterdiğini ortaya koyuyor.

20 Ağustos’ta AXS ağında sadece 176 duvar izni adresi etkileşime girdi. Ancak o tarihten bu yana AXS ağ etkinliği kademeli olarak arttı ve 31 Ağustos’tan bu yana bir işlem günü hariç tümünde 200 adresi aştı. Aktif adresler ölçümü, günlük işlemleri gerçekleştiren benzersiz cüzdan adreslerinin sayısını toplayarak ağ etkinliğini izler.

Son verilere göre aktif adreslerdeki sürekli artış, bireysel yatırımcıların nihai kayıpları önlemek için harekete geçtiklerini gösteriyor. Ayrıca, AXS’nin 4,50 dolarlık destek seviyesini korumasına yardımcı oldu ve Ağustos sonundaki panik satışını durdurdu.

Borsa emir defterlerine göre birçok stratejik yatırımcı, Axie Infinity’nin sıfıra gitme tehlikesini azaltmak için oldukça yüksek bir satış duvarı oluşturdu. Kripto para yatırımcıları mevcut fiyatlar civarında 1,25 milyon AXS token’ı satın almak için aktif siparişler verdi. Ek olarak, düşüş eğilimli yatırımcılar yalnızca 1,14 milyon AXS’yi satışa çıkardı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Düşüş Trendi ve Destek Seviyeleri

Sonraki Haber

MakerDAO, Tokenize Edilen Hazine Bonolarını Piyasaya Sürebilir

İlgili Haberler