Avalanche’ın AVAX Tokeni Ethereum Rakipleri Arasında Öne Çıkıyor

Bitcoin Haber

Avalanche’ın yerel tokeni AVAX, Layer-1 ekosistemlerinde Ethereum rakipleri arasında önemli bir yükselişe öncülük ediyor. Ethereum’a kıyasla, Ethereum rakibi olarak görülen blockchain ekosistemlerinin yerel tokenleri geçtiğimiz ay %100’ün üzerinde bir artış gösterdi; Ethereum ise %22 arttı. CoinGecko verilerine göre, AVAX son 30 günde yaklaşık %130, Solana’nın fiyatı %113 ve Near’ın yerel tokeni %110 değer kazandı.

Near blockchain ekosisteminin günlük işlem sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 1,68 milyon işleme ulaştığı, bu alternatif Layer-1 ekosistemlerindeki artan aktivitenin bir göstergesi olarak belirtiliyor.

Sei Labs’in kurucu ortağı Jeff Feng, Avalanche hakkında yaptığı yorumda, JP Morgan ve Citi gibi büyük kurumlarla yapılan iş birliklerinin, yüksek performanslı Ethereum alternatiflerine olan kurumsal eğilimi gösterdiğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta, JPMorgan’ın Onyx Crypto Assets ekibi, Singapur Para Otoritesi’nin Project Guardian girişimi kapsamında bir blockchain ağında bir konsept kanıtı mekanizması için Avalanche ile iş birliği yapacaklarını duyurdu. Feng, Avalanche’ın yüksek işlem hacmi ve düşük işlem maliyetleri ile bu değişen ortamda öne çıktığını ifade etti.

Feng ayrıca, Avalanche ekosistemi tarafından sunulan faydaların, varlık tokenizasyonundan ödeme işleme kadar kurumsal uygulamalarda kendini gösterdiğini ve bu gelişmelerin, finans sektörünün ölçeklenebilir blockchain çözümleri için aktif arayışını vurguladığını belirtti. Avalanche ağının, blockchain sektöründeki ölçeklenebilirlik ve verimlilik zorluklarına cevap veren benzersiz tasarım seçenekleri ve teknik gelişmeleri olduğunu da ekledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Coin (SOL) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Sonraki Haber

Shiba Inu’nun Teknik Analizi: Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

İlgili Haberler