Aslında Kötü Olan Düşüş BTC İçin İyi Olabilir Mi?

İlayda Peker

Bitcoin çoğu analiste göre önümüzdeki günlerde bir çöküş riski taşıyor. Ancak piyasanın popüler analistlerinden birine göre hala iyi haberler olabilir.

Piyasanın tanınmış analistlerinden Josh Rager bugün paylaştığı bir Twitter gönderisi ile BTC/USD’nin bir sözleşme kanalı içinde trend olduğunu gördüğünü ifade etti. Analist bir grafikle birlikte Bitcoin’in ani düşüş ve çıkışlarını birbirine bağlayan iki ardışık trend çizgisi olduğunu dile getirdi.

Bitcoin Fiyatı

Rager üçgen benzeri deseni, 2017’den beri Bitcoin grafiklerinde iki kez görünen iki benzer yapı ile karşılaştırdı. İlk üçgen deseni BTC/USD’nin, yapının tepesine çıktıktan sonra aşağı doğru kırıldığını gösteriyor ve sonunda işlem çifti 2018 yılında 6.000 dolardan 3.100 dolara kadar geriliyor.

2019’daki bir sonraki üçgen de benzer bir kırılma hareketi gösteriyor. Bitcoin zirveye ulaştıktan hemen sonra, fiyat altı aydan daha az bir sürede 8.000 dolardan 3.858 dolara düştü. Ancak bunların yanında her düşüşü keskin bir artış ivmesi takip etti. Bitcoin, 3.100 dolara düştükten sonra 14.000 dolara yükseldi. Benzer şekilde kripto para biriminin yaklaşık 3.858 dolara düşmesi fiyatın 10.500 dolara çıkmasını da sağladı.

Bitcoin Boğa Piyasası

Rager’a göre Bitcoin ilerleyen günlerde benzer hareketleri sergileyecek. Yani önce düşecek sonra artışa geçecek. Rager, 2017’den bu güne birçok ralli ve ardından bir düşüş ve yine sonrasında bir ralli başladığını dile getirdi.

Ancak Rager her ne kadar yeni rekor seviyelerin geleceğini düşünse de bu seviyelerden önce mutlaka bir kez geri çekilmenin yaşanacağını düşündüğünü dile getirdi.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Önemli Bir Kripto Hesabı Twitter’dan Vazgeçti!

Sonraki Haber

Saldırganların Hedefinde Şimdi de MacOS Var

İlgili Haberler