Artışın Başlaması İçin Kripto Şirketlerinin İflas Mı Etmesi Gerekiyor?

Artışın Başlaması İçin Kripto Şirketlerinin İflas Mı Etmesi Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı bu yılın başından itibaren güzel bir ivme yakaladı ve özellikle Nisan ayındaki hareketlenmelerin ardından fiyatını 14.000 dolara kadar çıkardı. Dolayısıyla ayıların piyasayı terk etmesiyle yatırımcılar derin bir nefes almış oldu.

Ancak bu kazançların sonrasında başlayan düşüşlerle beraber yatırımcılar kripto kışın yeniden geri döndüğünü düşünmeye başladı. Bir analiste göre kripto kışın son ermesi ve boğaların yeniden piyasaya dönmesi için bazı kripto şirketlerinin iflas ettiklerini kabul etmesi ve piyasadan çekilmesi gerekiyor…

Şirketler İflaslarını Açıklamalı

Şöyle bir örnek verilebilir: Volkan patlamalarında büyük kayıplar verilir, hatta belki insan yaşamları feda edilir. Ancak volkanik patlamanın ardından ortaya çıkan yeni toprak oldukça verimlidir ve yeni bir yaşamın oluşmasını destekler… Dolayısıyla doğa gibi finansal piyasaların da döngüsel olduğu ifade edilebilir. Bazen yeni bir büyüme dalgasının başlamasından önce piyasada temizlik yapılması gerekir…

İnternetin gelişmesinde de bu durum yaşandı. Önce büyük bir heyecanla herkes piyasaya hücum etti ancak sonrasında yaşanan temizliğin ardından sadece gerçek yatırımcılar ve güçlü firmalar hayatta kalabildi. Ayrıca o zamanın küllerinden  gibi dev isimler yükseldi.

Twitter’da “magicpoopcannon” olarak tanınan analist o dönemde olduğu gibi kripto para piyasalarında bir yükselişin başlamasından önce ciddi bir çöküşün yaşanması gerektiğini düşünüyor.

Çok Fazla Şirket Var

Analiste göre, şu anda piyasada çok fazla şirket var ve herkes ilk girişimcilerden olarak bu piyasadan payına düşeni almak istiyor. Ancak bu firmaların çoğunluğunun geleceği yok ve bir temizlik boğalar için düşüş şart ile bunların piyasadan temizlenmesi gerekiyor.

Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bence GERÇEK anksiyete, inkar ve hayal kırıklığına uğratan panik içine girmek üzereyiz.” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.