Arthur Hayes: BlackRock’ın Bitcoin Piyasasına Girişi Kripto Parayı Değiştirebilir

Bitcoin Haber

BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, BlackRock’ın Bitcoin piyasasına giriş yapmasının bu kripto parayı temelden değiştirebileceğini belirtti. Hayes, bir röportaj sırasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) onay vermesini beklediğini ve bu durumun kripto para piyasasına olan para akışını artıracağını söyledi. Ancak, geleneksel finansın sektöre yapacağı muhtemel etkinin kendisini endişelendirdiğini ekledi.

Hayes, kripto para piyasasının ileride karşılaşacağı gerçek sorunun bu olduğunu belirtti. Geleneksel finans ekosisteminin kolları olan merkezi varlık yönetimi şirketlerinin Bitcoin’i bir değer ve para birimi olarak sahiplenmesi, Bitcoin’in ne olduğunun ve altında yatan temellerin değişmesine neden olabileceğini ifade etti.

BlackRock’ın desteği ile, belki de yatırımcılar ve büyük madencilik şirketlerinin desteği ile farklı türde iyileştirmeler yoluyla Bitcoin’in değişmezliği, sansüre karşı direnç veya merkeziyetsizlik azaltılabilir.

SEC, Eylül ayında BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’si dahil birçok ETF’ye onay için kararını erteledi. Bu erteleme sonrası, SEC’in 2024’ün ilk çeyreğinde spot ETF’ler için nihai kararını açıklaması gerekiyor.

Bitcoin, BlackRock gibi devlerden gelen spot Bitcoin ETF başvurularının ardından yükselişe geçmişti, ancak SEC’in bir spot Bitcoin ETF’sine onay verme ihtimalinin azalmasıyla yönünü aşağı çevirdi. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1,43 düşüşle 27 bin 286 dolardan işlem görüyor. Piyasa uzmanları, Bitcoin’in fiyatının yeni bir dip denemesi yapabileceği konusunda uyarıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Bekleneni Yapmadı: BTC Fiyatı 27.000 Doların Altına İndi

Sonraki Haber

JPMorgan’ın Blockchain Tabanlı Tokenized Collateral Network Uygulaması Faaliyete Geçti

İlgili Haberler