ARPA Chain Coin Nedir?

İlayda Peker

ARPA, Blockchain teknolojisine uyumlu ve güvenli hesaplama ağıdır. ARPA, Çoklu Hesaplama Teknolojisi’ni (MPC) kullanarak Blockchain tabanlı güvenli bir hesaplama ağı sunuyor. Ayrıca ARPA Chain, sahip olduğu mahremiyet koruması sayesinde “computational sharding” teknolojisi gibi ölçeklenebilir düzeyde gizlilik tabanlı akıllı sözleşmeleri destekliyor.

ARPA Chain Nedir?

ARPA Chain platformu amaçlarını; DApp geliştiricileri için verimli, mahremiyet tabanlı akıllı sözleşmeler sağlamak, bireyler ve işletmeler için gizlilik tabanlı veri kiralama hizmeti sunmak ve computational sharding sayesinde ölçeklendirilebilir altyapı sunmak olduğunu ifade ediyor. ARPA’nın MPC protokolü, her bir tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutarken, birden çok kuruluşun verileri birlikte analiz etmesi ve veri sinerjilerini çıkarması için yollar oluşturuyor.

Bunların yanında geliştiriciler, ARPA ile uyumlu Blockchain’ler üzerinde gizliliği koruyan dApp’ler oluşturabiliyor. ARPA Chain kullanım durumları arasında kredi sahtekarlığını önleme, güvenli veri cüzdanı, hassas pazarlama, ortak AI (yapay zeka) modeli eğitimi ve anahtar yönetim sistemleri bulunuyor. Örneğin, ARPA ağını kullanan bankalar, kara listelerini müşteri verilerini veya gizliliklerini ortaya çıkarmadan risk yönetimi amacıyla birbirleriyle paylaşabiliyor.

ARPA Coin Yorumları

ARPA Chain’in tercih edilme nedenlerinden birinin arkasındaki ekip olduğu ifade ediliyor. Küresel bir araştırma ve geliştirme ekibinin bir ürünü ve ekipteki herkesin uluslararası bağlantıları olması ile birlikte Google, Uber, Amazon, CircleUp, Fosun ve MIT Lab gibi profesyonel şirketlerde deneyimleri olması dikkatleri çekiyor.

Ayrıca kişisel verilerin ve gizlilik bilgileri ortaya çıkmadan verilerin paylaşılabilir ve değerlendirilebilir olmasının da ARPA Chain’i bir adım öne çıkardığı belirtiliyor.

Bunların yanında ARPA Chain Coin’in şu anda tüm zamanlar rekorunun yalnızca %11 altında işlem görüyor olması ve ARPA USDT paritesinde fiyat artışını sürdürüyor olması da yatırımcılar tarafından oldukça pozitif karşılanıyor. Ayrıca ARPA BTC paritesinde de token’ın artışta olduğunu görüyoruz.

Tüm bunlar göz önüne alındığında token hakkında yapılan ARPA coin yorumlarının da pozitif bir seyir izlediğini belirtmekte fayda var.

ARPA Coin Haberleri

ARPA coin’in adının son zamanlarda fiyat artışı sebebiyle sıkça duyuyoruz. Örneğin, bundan yaklaşık iki hafta önce ARPA’nın fiyatı bir günde %171 yükselmiş ve bu da kripto para biriminin daha popüler olmasını sağlamıştı.

Ayrıca ARPA Coin’in işlem hacmi yüksek borsalarda listelenmesi de yine proje adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan ARPA Coin grafikleri değerlendirildiğinde 15 Temmuz 2019’da 0.0623 dolar ile tüm zamanlar rekoru kırdığı görülüyor. Yine ARPA Coin grafiği göz önünde bulundurulduğunda son zamanlarda güçlü bir artış ivmesi yakaladığını ve tüm zamanlar rekoruna doğru ilerlediği ifade edilebilir.

Tüm bunlarla birlikte 24 saatlik işlem hacminin yaklaşık olarak 10.167.773 USD olması da ARPA Chain coin yorumlarında oldukça iyi bir rakam olarak değerlendiriliyor.

ARPA Chain Coin Nasıl Alınır?

Güncel piyasa değeri 17.021.674 USD olan ve şu anda dolaşımda 742.123.132 adet bulunan ARPA Chain coin’i yüksek işlem hacmine sahip Binance borsasından satın alabilirsiniz.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ABD Bitcoin’i Yasaklayacak mı?

Sonraki Haber

Tecrübeli Yatırımcıdan Bitcoin İle İlgili Şaşırtan Açıklamalar!

İlgili Haberler