ARK Investment’ın Bitcoin ETF Başvurusu ve 21Shares Ortaklığı Dikkat Çekiyor

Bitcoin Haber

Cathie Wood tarafından kurulan ve kripto para yatırımı alanında faaliyet gösteren ARK Investment Management, ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. ARK Invest, Avrupa merkezli kripto varlık yöneticisi 21Shares ile iş birliği yaparak geliştirdiği spot Bitcoin ETF ürünü için güncellenmiş bir rapor yayınladı ve bu raporu 20 Kasım’da kamuoyuna duyurdu.

Onaylanan ETF fonu ARK 21Shares Bitcoin ETF, ARK ve 21Shares arasındaki ortaklıkla birlikte, BZX Borsası’nda “ARKB” sembolü altında işlem görmeye başlayacak ve Chicago Board Options Exchange (CBOE) listesine eklenecektir.

ARK ve 21Shares, Nisan 2023’te spot Bitcoin ETF için başvurduktan sonra, güncellemeyle birlikte Bitcoin ETF başvuru raporunda üçüncü değişikliği yaptı. ARK, spot Bitcoin ETF başvurusu için S-1 kayıt beyanını Ekim ayında daha önce değiştirmiş ve bu durum uzmanlar tarafından olumlu bir işaret olarak görülmüştü.

Eylül 2023’te, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ARK’ın spot Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin beklenen kararını erteledi. SEC yetkilileri tarafından bir sonraki karar süresi 11 Ocak 2024 olarak belirlendi.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas’a göre, en son dosyalama, kurumsal finansman gereksinimlerini karşılamak için geliştirilen çeşitli risk açıklamaları da dahil olmak üzere birçok güncelleme içeriyor. Bloomberg ETF gözlemcisi James Seyffart, SEC görüşmelerinde işlerin iyi gittiğini iddia ediyor. ARK, S-1 spot Bitcoin ETF başvurusunu aktif olarak değiştirirken, diğer bazı spot Bitcoin ETF başvuru sahipleri başvurularında henüz bir güncelleme yapmadı. Seyffart’ın orta Kasım verilerine göre, S-1 başvurularında değişiklik yapmayan 12 spot Bitcoin ETF başvuru sahibinden sadece ikisi Franklin Templeton ve Global X’ten.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yapay Zeka Tabanlı Altcoinlerde Yükseliş Sinyalleri

Sonraki Haber

Kraken’a SEC’ten Dava: Kripto Borsası Savunmada

İlgili Haberler