ARK Invest ve 21Shares’dan Yeni Kripto Para ETF Paketi

Bitcoin Haber

Yatırım yönetim şirketi Ark Invest ve ETP sağlayıcısı 21Shares, yatırımcıların portföylerine kripto varlıklar eklemelerine olanak sağlayacak yeni bir kripto para birimi borsa yatırım fonu (ETF) paketi başlattığını duyurdu. Bu girişim, yatırım portföylerinde kripto varlıklara yer vermek isteyen yatırımcılara çeşitli seçenekler sunmayı hedefliyor.

21Shares’in resmi açıklamasına göre, şirketler blockchain üzerindeki sinyalleri ve kripto ile yerel deneyimlerini kullanarak Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak ve uzun vadeli sermaye getirisi elde etmeyi amaçlayacak. Bu ürünlerin beşi, hafta içinde işlem görmeye başlaması bekleniyor ve tüm bu ETF ürünleri Chicago Board Options Exchange (CBOE) üzerinde listelenecek.

Şirket ayrıca, yatırımcılara doğrudan spot BTC ürünlerine yatırım yapma fırsatı sunmayacağını vurguladı. Kamuya yapılan bir duyuruda, Bitcoin fiyatına dayalı yatırım yapmak isteyen yatırımcıların diğer yatırım seçeneklerini değerlendirmesi gerektiği belirtildi.

ARK 21Shares, Bitcoin ve Ethereum vadeli ürünlerine ek olarak, blockchain sektöründe faaliyet gösteren halka açık şirketlerin hisselerine yatırım yapmak için Blockchain ve Dijital Ekonomi İnovasyonu ETF’i adında bir ürün tasarladı. 21Shares’e göre bu ürün, yatırımcılara, tüm alanlarda blockchain teknolojisinin büyümesine bağlı kalmayı tanımlanan bir hizmet sunuyor.

Bloomberg analistleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF başvurularını onaylama seçeneklerine sahip olduğunu öngörüyor. 8 Kasım’da analistler James Seyffart ve Eric Balchunas, SEC yakın gelecekte bu başvuruları onaylamaya karar verirse, 12 ETF başvurusunun tamamını onaylama olasılığı olduğunu belirtti. Ancak, analistler aynı zamanda bu olasılığın sadece bir ihtimal olduğunu ve kurumun henüz somut adımlar atmadığını da vurguladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasındaki Yükselişe JPMorgan’dan Uyarı

Sonraki Haber

Reserve Protokolü ve RSR Coin’e Genel Bakış

İlgili Haberler