Araştırma: Her Dört Kripto Para Yatırımcısından Üçü Karda!

İlayda Peker

Dijital para birimleri 2021’de 1 Ocak’tan bu yana değer olarak %154 artışla önemli kazançlar gördü. 18 Ağustos’ta Cryptovantage, her 4 kripto yatırımcısından 3’ünün kripto varlıklarından para kazandıklarını gösteriyor.

4 Yatırımcıdan 3’ü Karda

Cryptovantage tarafından kripto şifrelerini unutan kişilerle ilgili yakın zamanda yayınlanan araştırmayı takiben, şirket 1965 ile 1997 yılları arasında doğan 1.044 kişiyle yapılan başka bir anketi yayınladı. Anket, Y kuşağının, Xennial ve X kuşağının dijital varlıklara nasıl yatırım yaptığını açıklıyor. “Kriptoya Yatırım Yapan Kuşak Felsefeleri” adlı yeni Cryptovantage raporu, “Kripto varlıklarının popülaritesi yaşa göre değişiyor” açıklamasını yapıyor.

Çalışmaya göre X kuşağının kripto para yatırımları portföylerinin %9,2’sini, yeni neslin %6,3’ünü ve Y kuşağının %12’sini oluşturuyor. Yapılan açıklamalarda, bahsi geçen kuşaklar arasında %80,5 ile en yüksek kar elde eden neslin Xennials kuşağı olduğu görülüyor. Buna ek olarak Y kuşağının %76,2 kar elde ettiği ve X kuşağının %71,5 kar elde ettiği ifade ediliyor.

Bu noktada Xennial kuşağının 1977 ile 1983 yılları arasında doğan nesli temsil ettiğini belirtmek gerekiyor. Yapılan açıklamalarda ise “Her 4 kişiden 3’ünün kripto para yatırımlarından genel olarak kâr ettiğini belirtmekte fayda var.” ifadeleri kullanılıyor.

En Popüler Varlıklar

Anket, tüm nesil katılımcılar arasında Bitcoin‘in (BTC) en popüler varlık olduğunu ve BTC’nin yanı sıra Y kuşağının ve X kuşağının Ethereum’u (ETH) tercih ettiğini gösteriyor. Xennial ise ETH yerine Bitcoin Cash (BCH) ve Dogecoin (DOGE) tercih ediyor.

Rapora göre, katılımcıların aslan payının yatırımının ana nedeninin “merak” olduğu ifade ediliyor. Buna ek olarak katılımcıların büyük çoğunluğu da yüksek kazanç sağlamak için kripto para birimlerini tercih ediyor.

Ayrıca katılımcıların %39’u Elon Musk’ın kripto para ekosistemi için faydalı olduğunu düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dünya Kripto Paralara Adapte Oluyor: Geçen Yıla Göre %880 Artış Var!

Sonraki Haber

Polygon (MATIC) Merkezi Olmayan Özerk Bir Yapı Oluşturuyor!

İlgili Haberler