APT Token’da Büyük Kilit Açılışı Yatırımcıları Endişelendiriyor

Bitcoin Haber

Facebook’un eski çalışanları tarafından kurulan Layer 1 protokolü Aptos’ta (APT) 20 milyon APT’nin kilidinin Kasım’da açılacağı belirtildi. Bu durum, yatırımcıların ve trader’ların APT’nin fiyatında düşüş olacağı öngörüsüyle short pozisyon açmaya itiyor.

Bu kilit açılışının altcoin’in mevcut piyasa fiyatı olan 5,15 dolar üzerinden 103 milyon dolara ve APT’nin dolaşımdaki 235,02 milyonluk arzının yüzde 8,5’inden fazlasına karşılık geldiği belirtildi. Coin veya token’lar genellikle büyük yatırımcıların varlıklarını tek seferde satmalarını önlemek için kilitlenir çünkü bu durum piyasa değerinde ciddi düşüşe neden olabilir.

Araştırma şirketi The Tie, APT’nin Kasım ayında gerçekleşecek kilit açılışıyla önemli miktarda likiditenin serbest kalacağı konusunda uyardı. Kilidi açılacak toplam 20 milyon APT’nin önceki 30 gündeki ortalama günlük işlem hacminin yüzde 112’sine karşılık geldiği vurgulandı.

Bu kilit açılışlarının aylık olarak gerçekleştirileceği ve aylık staking ödül kilitlerinin de açılmasıyla aynı döneme denk geleceği belirtildi. Geçen yıldan bu yana topluluk ve vakıf amaçları için aylık 4,62 milyon APT’nin kilidi açıldığı ifade edildi.

Son olarak, sürekli vadeli işlemler piyasasından elde edilen verilere göre, kripto para yatırımcıları ve trader’lar altcoin’de düşüş bekleyerek pozisyon alıyor. Aktif sözleşme sayısını temsil eden token cinsinden açık faiz 13 Eylül’de 5,33 milyon APT’ye yükselerek son zamanlarda görülen en yüksek seviyeye çıktı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Yükselişte: Bitcoin ve Ethereum Değer Artışı Kaydediyor

Sonraki Haber

ABD’nin Kripto Para Baskısı Şirketleri Özel Kararlar Almaya Zorluyor

İlgili Haberler