Apple CEO’su Tim Cook, Kripto Para Yatırımının Olduğunu Açıkladı

Mert Bahçe

Apple CEO’su Tim Cook, çeşitlendirilmiş bir yatırım sepetinin parçası olarak küçük miktarda kripto para varlığı olduğunu açıkladı. Cook, kişisel olarak yatırımı olsa da Apple’ın henüz Bitcoin veya diğer kripto paralara yatırım yaparak Tesla örneğini takip etmesini planlamadığını belirtti.

Tim Cook’un Görüşleri

New York Times’ın DealBook Online Zirvesi’nde konuşan Tim Cook, şirketin yaklaşık 200 milyar dolarlık nakit parasını kripto para birimlerine yatırım yapmak için kullanmayacağını aktardı. Bunun yanı sıra Tim Cook, önümüzdeki dönemde Apple ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerini kabul etmeye sıcak bakmazken şunları ekledi:

İnsanların kripto paralara ulaşmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmüyorum. Bunun yapmak isterlerse diğer birçok yol ile doğrudan kripto paralara yatırım yapabilirler.

1.4 milyar dolarlık serveti bulunan Apple CEO’su Tim Cook, Bitcoin ve Ethereum yatırımı sorulduğunda ise, “bir süredir kripto paralarla ilgileniyorum, bunu araştırıyorum ve açıkçası oldukça ilginç.” ifadesini kaydetti.

Tim Cook, dünyanın en büyük şirketlerinden birini yönetmesine rağmen şirket için büyük ölçüde kripto paralara karşı açık bir tavır almadığı görülüyor. Cook’un açıklaması kripto alanındaki birçok kişi için sürpriz oldu. AssetDash verilerine göre Apple şu anda 2.4 milyar doları aşan piyasa değeriyle Microsoft’tan sonra en değerli şirket konumunda yer alıyor.

Apple, Tesla’dan Sonra Bitcoin’i Benimseyen Bir Sonraki Şirket Mi Olacak?

Milyarder girişimci Elon Musk’ın CEO görevini yürüttüğü Tesla, kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden dev şirketlerden olmuştu. Ancak Bitcoin’in enerji modelini eleştiren Musk, Bitcoin ile ödemelerin askıya alındığını duyurmuştu. Elon Musk, Bitcoin’in yanı sıra en popüler şaka kripto para birimi Dogecoin’e ilgi duyuyor.

Şaka kripto paraların babası olarak bilinen Elon Musk, Dogecoin, Shiba Inu, BabyDoge, Floki ve daha birçok meme coin’in fiyat katalizörü görevini üstleniyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yıl Sonu Tahminleri: BTC Yıl Bitmeden Altı Haneli Rakamları Görebilecek Mi?

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı Artışa Devam Edecek Mi: İşte 7 Sebep!

İlgili Haberler