Apollo Space Token (AST), Binance Smart Chain’de Başlatıldı

İlayda Peker

Bu boğa sezonundaki NFT çılgınlığı sadece kripto meraklıları ile sınırlı kalmadı ve en iyi sporcular ve ünlü sanatçıların hatıralarını ve sanat eserlerini Blockchain kullanarak müzayedeye çıkarmasıyla ana akımda da ivme kazandı. NFT’ler, bu boğa sezonunda kripto alanından çıkan çok büyük başarı hikayesine dönüştü ve Apollo Space Token (AST), merkezi olmayan bir şekilde yıldızların adlandırılmasının kaydedilmesini sağlamak istiyor. Ortaya çıkan kripto projesi, yıldız sicil endüstrisini GenZ ile yeniden canlandırmayı hedefliyor.

AST projesi, uzay, güneş sistemleri ve yıldızlardan etkilenen insanlara galaksiler arası bir hizmet sunmayı vaat ediyor. Proje resmi olarak sadece birkaç hafta önce lanse edildi ve lansmandan sonraki bir hafta içinde 1.5 milyon dolara ulaşan piyasa değeri ile birçok ünlünün dikkatini çekti.

Apollo Space Token Projesi Nedir?

Elon Musk tarafından kurulan SpaceX gibi şirketler sayesinde dünya dışındaki insan yaşamının akla yatkınlığı gittikçe daha olası hale gelirken AST, ilgilenenlerin adını galaksimizdeki milyonlarca yıldızdan birine kazımayı vaat ediyor. SpaceX uzay turizmine odaklanıp seçilen birkaç kişiyi Mars’a götürürken, AST, adınızı merkezi olmayan bir defterde güvence altına alarak bugün yıldızların arasında olma fırsatı sunuyor.

AST’deki geliştiriciler, kullanıcılarına isimlerini yıldızlara yazmaları için ilk fırsatı sağlıyor. Apollo Space Token, Binance akıllı zincirinde başlatılan en son token’dır ve birçok kripto projesinden farklı olarak, AST’deki üç geliştirici de kimliklerini paylaşıyor. Ayrıca geliştiricilerin topluluklarına göre çeşitli spor arenalarında uzun yıllara dayanan deneyimleri sayesinde mevcut profesyonel sporcularla birden fazla bağlantıya sahip olduğu görünüyor.

Apollo Space Token’ın geliştiricileri, Binance akıllı zincirinde önde gelen yıldız isimlendirme sicili olmak için bu fırsattan yararlandı, Apollo Space Token, kullanıcılarının herhangi birinin mülkiyetini satın almasına ve devretmesine olanak tanıyan merkezi olmayan bir yıldız adlandırma kayıt defteri geliştirme sürecindedir. Diğer kayıtlarda daha önce görülmeyen bu benzersiz nitelik, her yıldıza temel bir değer verir. Yapılan açıklamalara göre kayıtlarında adı geçen yıldızların her biri, bir non-fungible token veya kısaca NFT’ye benzer şekilde, talep arttıkça değeri artacaktır. Proje, kullanıcıların kimliği doğrulanmış dijital varlıkları satın almasına, satmasına ve işlemlerini yapmasına olanak tanıyan bir başka yeni sektör olarak tanımlanıyor.

Yapılan açıklamalara göre Star Registry Veri Tabanı (SRDB1), AST’ın evren veritabanının ilk yinelemesi olacak. Bu blockchain veritabanı, AST temeli aracılığıyla oluşturulacak ve korunacaktır. AST temeli yalnızca AST sahipleri tarafından desteklenecek ve yönetilecektir. Yönetişim protokolleri, SRDB’nin oluşturulmasından kısa bir süre sonra tanıtılacaktır. Veritabanı, geniş kozmos hakkında bilgi ve AST vakfı tarafından satılacak olan yıldızların / gezegenlerin / galaksilerin haklarının isimlendirilmesini içerecek.

Apollo Space Token, DApp veya merkezi olmayan uygulamasının geliştirilmesinde sürekli olarak önemli kilometre taşlarını geçti ve günler geçtikçe daha büyük bir izleyici kitlesini cezbetmeye devam ediyor. Bu kripto tabanlı proje hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve Apollospacetoken.com adresindeki web sitelerini ziyaret ederek güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

AST Ekosisteminden En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

AST projesi kendi başına benzersiz bir fikir gibi görünebilir ancak yapılan açıklamalara göre ekosistemin merkezi olmayan bir yıldız isimlendirme sicilinden çok daha fazla teklifi bulunuyor. Çünkü yerel token AST, potansiyelini artıran token yakma sistemi ile birlikte pasif gelir elde etmek için kullanılabilir.

Token yakımı bir token’ın fiyat tabanını artırmanın en iyi yolu olarak nitelendiriliyor çünkü burning ile arz azalıyor. AST ekosisteminde, her işlem için %2’lik bir yanma oranı ve yalnızca 13 milyarlık bir sabit tedarik sınırı sunar. Böylece AST için her gün anlamlı bir fiyat değişikliği meydana gelecektir. Platform bunu bir örnek üzerinden açıklıyor: Mevcut AST arzı 13 milyar

Başlangıç değeri 1 BNB = 13.000.000 AST olduğunda %2 yanma oranı bulunuyor. Potansiyel günlük hacmin 1.000 BNB olduğunu düşünürsek, potansiyel günlük yakım 20 BNB veya 26.000.000 AST civarında olacaktır. Bu, her 4 günde bir 100 milyon AST’nin üzerinde yakıma eşittir.

Yapılan açıklamalara göre bu, fiyat değişikliklerini, işlem sayısındaki değişiklikleri veya token’lardaki genel bir azalmayı hesaba katmaz. Yakılan AST sayısı yavaş olabilir ancak yüzde asla değişmeyecek şekilde tasarlanmış. AST, her işlemde daha kıt hale gelecek ve sonuçta daha değerli hale gelecektir. AST yakım oranı, token fiyatı için roket yakıtı görevi görecektir.

Bununla birlikte platformun açıklamalarına göre token’lar sadece her işlemde yakılmaz, bazı durumlarda topluluğa geri verilir. Sadece AST’ye bağlı kalarak, kullanıcılar token’ları geri alacaklar. Bu otomatik stake etme özelliği, kullanıcıların yalnızca Moonmen Gang’ın (AST sahipleri) bir parçası olarak AST token’leri şeklinde gelir elde etmelerini sağlar. Proje geliştiricileri, kayıt sistemini büyüyen bir toplulukla genişletmeyi ve gezegenlere ve hatta galaksileri adlandırma hakları gibi özellikler eklemeyi hedefliyor. Proje, NFT’leri yepyeni bir seviyeye taşımayı amaçlıyor.

WebsitesiTwitterTelegramFacebook

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Piyasadaki Büyük Düşüşü Kaldıraçlı İşlemler Daha Kötü Hale Mi Getirdi?

Sonraki Haber

Büyük Geri Çekilmenin Ardından Korku ve Açgözlülük Endeksinde Son Durum

İlgili Haberler