ApeFest Etkinliğinde Göz Sağlığı Sorunları Ortaya Çıktı

Bitcoin Haber

Yuga Labs tarafından düzenlenen ApeFest etkinliği katılımcılar arasında göz sağlığına yönelik sorunları gündeme getirdi. 4 Kasım’da Hong Kong’da yapılan etkinliğe katılan bazı kişiler, göz yanıkları, görme bozuklukları ve aşırı ağrı gibi sorunlar yaşadılar. Etkinliğe katılan birçok kişi bu sorunu dile getirerek organizasyon ekibini eleştirdi.

Yuga Labs ekibi, katılımcılar arasında potansiyel göz sağlığı sorunlarının farkında olduklarını ifade etti. Sorunun nedenlerinin araştırılacağı belirtildi. Ancak, ekibin belirttiğine göre, göz sağlığına ilişkin sorunlar yaşayan katılımcıların oranı %1’den azdı ve çoğu zamanla sağlıklarına kavuştu.

Etkinlik, hafta sonu boyunca gazetelerde yer aldı ve kripto topluluğunun dikkatini çekti. Katılımcılar göz yaralanmalarının ardındaki çeşitli teorileri dile getirdi. Bunlardan biri, altı yıl önce bir tanıtım etkinliğinde meydana gelen benzer bir olaya atıfta bulundu.

Etkinlik sırasında, üçüncü taraf organizatörler sahne ışıkları yerine dezenfektan ultraviyole (UV) ışıklarının kurulduğunu ve bu durumun ApeFest’teki gibi benzer göz yaralanmalarına, yanıklara, körlüğe ve fotokeratit rahatsızlıklarına neden olduğunu belirtti. Katılımcılar, organizatörleri temel tıbbi tehlikelere daha fazla dikkat etmeleri konusunda uyardı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kasım Ayında Yatırımcıları Pişman Edebilecek 3 Altcoin

Sonraki Haber

Bitcoin 2025’te 96,210 Doları Geçebilir

İlgili Haberler