Antonopoulos’un Kripto İşlemleri Engellendi

İlayda Peker

Amerikan finans yazılımı şirketi Intuit, kripto para endüstrisinin en iyi bilinen isimlerinden Andreas Antonopoulos‘un hesabını açık bir şekilde sınırladığını açıkladı.

4 Aralık’ta yayınlanan bir tweet paylaşımında Antonopoulos, kripto para birimini kullanması nedeniyle  Intuit’in muhasebe hizmetleri aracılığıyla kredi kartı ödemelerini kabul etmesini engellediğini belirtti.

“Intuit’i Hayatımdan Çıkardım”

Bitcoin (BTC) ve ilgili konularda konuşmacı ve eğitimci olarak düzenli uluslararası turlar düzenleyen Antonopoulos’a göre, şirket resmi web sitesi üzerinde de kripto para birimlerini kullanmayı bırakmasını istedi. Bunun yanında Antonopoulos şirketin konuyla ilgili detay vermekten kaçındığını ifade etti ve şu açıklamaları yaptı:

Intuit Merchant Services @intuit, ödemelerim için kripto para birmi kullanmaya devam edersem kredi kartı işlemlerini kabul etmeyeceğini söyledi. Hatta kripto para birimlerini kendi sitemden de çıkarmamı istediler. Bunun yerine Intuit’i ve kredi kartı hizmetlerini hayatımdan çıkarmayı seçtim.

Bunların yanında bilindiği gibi Antonopoulos kripto para ekosistemin, sıkı bir geleneksel finansal sistem eleştirmeni olarak tanınıyor. Bugün paylaştığı bir tweet’te ünlü isimi, “Bankacılık karteli rekabet veya risk istemiyor. Tekelleri, kleptokrasiyi ve düzenleyicileri tercih ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bankalar ve Bitcoin

Bazı ödeme kuruluşları kripto para birimi istemcileri için görünüşte rastgele görünen bir politika benimsemeye devam ediyor. Bu hafta Danimarkalı bir mahkeme, Nordea Bank çalışanlarının kripto para birimini tutmalarını engelleyerek, banka lehine karar verdi.

Nordea’nın tutumu daha önce Hollandalı kurum Rabobank da dahil olmak üzere diğer bankalar tarafından da benimsenmişti.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Circle, Poloniex İle İlgili Yeni Açıklamalar Yaptı

Sonraki Haber

Geleneksel Finansal Sistem: “Kusura Bakmayın, İşleminizi Şu Anda Gerçekleştiremiyoruz”

İlgili Haberler