Anthony Pompliano’ya göre 2021 Sonu Hedefi 100.00 Dolar

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı 9 Şubat’ta 10.000 doları aşarak kilit psikolojik seviyesini kırdı ve bunu yaparken geçen yılın Ekim ayından bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Hedef: 100.000 Dolar

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin’in fiyatının sınırlı arz ve artan talep nedeniyle 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor ve konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin 10.000 dolara ulaştı. Hala Bitcoin’in Aralık 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyorum. Sabit arz. Artan talep. Zaman gösterecek.

Kripto analisti Willy Woo‘nun paylaştığı bir tweet ise Bitcoin yatırımcıları için önemli bir haber değeri taşıyor:

Yakalanan bu fiyat artışı gerçek bir adım. Temel yatırım faaliyeti de bu 10 bin dolarlık fiyat artışını destekliyor.

BitMEX’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Arthur Hayes de Bitcoin’in gelecekteki fiyatı hakkında yükseliş tahminleri yapıyor ve “Hiçbir şey beni durduramaz, ben tamamen artış hissiyatındayım! Yavaş ve sakin olan yarışı kazanır. Bitcoin merdivenini 20.000 dolara dayayalım.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Sabit Arzı ve Artan Talep

Bitcoin, başarısı için hayati olan çok sayıda özelliğe sahip. Bu deflasyonist para politikası; belirli ve sert bir piyasa değeri ile öngörülebilir. Bunun yanında Bitcoin birçok yönden altınla da karşılaştırılabilir. Çünkü Bitcoin dijital yollarla çıkarılıyor ve sınırlı bir arza sahip.

Öte yandan toplam Bitcoin arzı 21 milyon ile sınırlı ve bunun yaklaşık olarak 18 milyonu piyasa bulunuyor. Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma ile se arzda yaklaşık olarak %1.7 oranında bir azalma yaşanacak.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’in 10.000 Doları Aşmasının 3 Nedeni

Sonraki Haber

Tezos İlk 10’a Girdi!

İlgili Haberler