Anket Sonuçları: Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Benimsenmesi Artıyor!

İlayda Peker

Google Trends’den elde edilen verilere göre, küresel olarak Bitcoin (BTC) aramaları tırmanışa geçti. Arama hacimleri henüz 2018’de görülen seviyelere ulaşmamış olsa da bu, dijital varlıklar hakkında büyüyen küresel benimsenmenin kanıtı olarak değerlendiriliyor.

Bulgaristan ve ABD En Önde

Ödeme çözümleri sağlayıcısı Paysafe’nin dijital cüzdanı Skrill, Sapio Research ile ortaklaşa Mart-Nisan 2021 arasında Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerindeki tüketicilerle bir anket gerçekleştirdi. Çevrimiçi anket ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, Bulgaristan, Avusturya ve Kanada’daki 8.111 tüketiciden oluşuyordu.

Anket sonuçları, kripto para birimlerinin artan popülaritesi ve kabulü hakkında bazı benzersiz gerçekleri ve rakamları vurguladı. Rapor, ankete katılan toplam tüketiciler arasında, %36 ile Bulgaristan’ın ve %24 ile ABD’nin en yüksek Bitcoin sahipliği oranına ev sahipliği yaptığını ortaya koyuyor. Bununla birlikte %20 ile Kanada bu iki ülkeyi takip ediyor. Bitcoin dışında, diğer kripto para birimlerine sahip olma konusunda da zirveler bulunuyor. Katılımcıların %9’u Bitcoin Cash‘e,  8’i Ethereum‘a ve %7’si Litecoin‘e sahip.

Öte yandan neredeyse herkes Bitcoin’i biliyor olsa da rapor, tüketicinin kripto para birimleri hakkındaki genel anlayışı ve bilgisi hakkında daha karmaşık ayrıntılar sergiliyor. Anket katılımcıların %31’inin Bitcoin Cash, %22’sinin Ethereum, %19’unun Litecoin hakkında bilgi sahibi olduğunu ve sadece %10’unun Dash, Stellar ve Ethereum Classic hakkında bilgi sahibi olduğunu ortaya koyuyor.

Yatırım ve Finans

Bununla birlikte kripto para birimini bir finansal varlık olarak kullanmak söz konusu olduğunda rapor katılımcıların, %47’sinin kriptoların bir yatırım olarak kullanımıyla ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığını, %38’inin kripto yatırımlarını riskli bir mesele olarak gördüğünü ve %28’inin yatırım yapmaya inandığını gösteriyor.

Öte yandan katılımcıların %29’undan fazlası bu yıl kripto para birimi hakkında daha fazla şey öğrendiklerini bildirirken, %26’sı bir yıl öncesine kıyasla büyük olasılıkla kripto para yatırımı yapacaklarını kabul etti.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano’nun (ADA) Marlowe Geliştirme Paketi Hazır

Sonraki Haber

Ripple, RippleWorks ve Binance 204 Milyon XRP İşlemi Gerçekleştirdi!

İlgili Haberler