Anchor Protocol (ANC) Yükselir Mi?

Fatih Uçar

Anchor Protocol’ün likidite havuzlarında kilitli toplam değer, bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ciddi anlamda düşmüş olan fiyat iyi bir toparlanma göstermişti. Ancak Bitcoin’in negatif görünümü tüm iyi gelişmelere rağmen kripto paranın değer kaybetmesine sebep oldu.

Anchor Protocol (ANC)

Anchor Protocol (ANC), önceki iki ayda %70’in üzerinde düştükten sonra bu Mayıs’taki yükselişle formuna geri döndü. ANC’nin fiyatı 1 Mayıs ile 6 Mayıs arasında %42,50’nin biraz üzerinde toparlandı ve üç haftanın en yüksek seviyesi olan 2,26 dolara ulaştı. Bununla birlikte, ANC direnç bölgesini aşamadığı için önemli ölçüde satışa maruz kaldı. Bu, 50 günlük üstel hareketli ortalamadan (50 günlük EMA; kırmızı dalga) ve Fibonacci geri çekilme grafiğinin 0.786 Fib çizgisinden oluşur ve aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 1,32 dolarlık dipten 5,82 dolarlık zirvelere çiziliyor.

Devam eden bir geri çekilme hareketi, fiyatı daha da aşağıya çekebilir.

Anchor Protocol (ANC) Yorum

ANC’nin fiyatının yükselen trend çizgisi desteğine doğru düştüğünü görebiliriz. 20 Şubat ile 5 Mart arasında %175’lik bir fiyat rallisinden önce gelen 1,67 dolar dip testi yakın zamanda yeniden yaşanacak. ANC yazı hazırlandığı sırada %9 düşüşle 1,86 dolardan alıcı buluyor. Bu arada, trend çizgisinin altında kesin bir kırılma, ANC’yi 1,32 dolara çekebilir.

Tersine, ANC’nin günlük göreli güç endeksi (RSI) okumaları, son yedi gün içinde 30’un (aşırı satım) altından yaklaşık 50’ye yükseldi. Olumlu RSI verilerinin bir sonucu olarak, Anchor Protocol tokeni, bir sonraki yukarı yönlü hedefi 3 dolar civarında 0.618 Fib çizgisi etrafında gizlenerek, 2,28 dolar civarındaki direnç birleşmesinin üzerine çıkma potansiyeline sahiptir. Ancak mevcut satışların durulması gerekiyor.

Ayrıntılı olarak, Anchor’ın tasarruf ve borçlanma havuzlarında kilitli toplam değer (TVL), bu yılın başında 8,6 milyar dolardan 7 Mayıs’ta 16,48 milyar dolara yükseldi. Kullanıcılar, esas olarak %19,5’lik daha dik yıllık getirisi nedeniyle Anchor Protocol‘e fon sağlamaya devam etti. Bu, onu Terra (LUNA) blockchain ekosistemindeki en büyük likidite havuzu haline getirdi.

Anchor ayrıca hizmetlerini başka bir temel katman blockchaini olan Avalanche (AVAX)’a genişletti ve şimdi Polkadot (DOT) üzerinde çalışmayı planlıyor. ANC, Anchor Protocol’ün “merkezi olmayan para piyasası” ekosistemindeki bir yönetim tokenidir. Ayrıca, sahiplerine protokol kazançlarının bir yüzdesini sunar. Böylece, Anchor Portocol’un diğer blockchain ekosistemlerine genişlemesi, ANC için daha fazla talep doğurabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano (ADA) Yatırımcıları Satış Yapmıyor!

Sonraki Haber

Yeni Hafta Düşüşle Başladı: Kriptolarda Son Durum!

İlgili Haberler