Analistlere Göre Her Şey Tamam, Bitcoin (BTC) Ralliye Hazır!

Analistlere Göre Her Şey Tamam, Bitcoin (BTC) Ralliye Hazır!

Geçen ayın sonlarında 12.500 dolara yükseldiğinden bu yana lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sert bir düşüş trendi içinde hareket ediyor. Bitcoin bu düşüş sırasında yaklaşık olarak 2.000 dolar değer kaybetti. Bununla birlikte analistlere göre, Bitcoin’in yakın gelecekte yükselişine devam edeceğini gösteren çok önemli piyasa veri noktaları bulunuyor.

Bitcoin’i Yükseltecek 4 Etken

Bitcoin’in yükselişe geçeceğini gösteren 4 büyük etken olduğunu ifade eden piyasanın popüler analistlerinden “Byzantine General” bu etkenleri paylaştığı bir Twitter gönderisinde şu şekilde sıraladı:

  • Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksi, Ağustos ayında son derece yüksek açgözlülük seviyelerine ulaştıktan sonra bir “Korku” seviyesine düştü. Endeks, piyasa duyarlılığı, hacim, sosyal medya eğilimleri ve daha fazlasını içeren çeşitli veri kümeleri aracılığıyla hesaplanıyor. Analistler, bunun bir tür karşı gösterge olarak çalıştığını ve bir tepe oluşumu yakın olduğunda Aşırı Açgözlülük seviyelerine ulaşıldığını düşünüyor.
  • Bitcoin şu anda aşağı yönlü işlem görüyor, bu da bu piyasa için vadeli işlemlerin fiyatının gerçek spot fiyatın altında olduğu anlamına geliyor. Paylaşılan tabloya göre, aşağı yönlü fiyat dönemleri genellikle kripto para biriminin yükselişinden önce görülüyor.
  • BTC vadeli işlem piyasalarının fonlama oranları şu anda kırmızıda ya da nötr seviyelerde. Bu durumda analistler bir ralli sinyali aldıklarını ifade ediyorlar.
  • BTC’nin mevcut fiyatının üzerinde, piyasanın muhtemelen yakın ve orta vadede yöneleceği bir Bitcoin kısa likidasyon seviyeleri kümesi bulunuyor.

On-Chain Verilerde de Artış Sinyalleri Var

Yapılan açıklamalara göre on-chain veriler de yukarıda bahsedilen 4 etken ile uyum gösteriyor ve artış sinyalleri veriyor. Piyasanın popüler on-chain analistlerinden Willy Woo geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in ralli için hazırlandığını ve yakın zamanda büyük bir koşunun başlayacağını ifade etmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.