Analistlere Göre Bu Altcoin Yükselişe Hazırlanıyor

İlayda Peker

Bitcoin ve altcoin’lerin büyük çoğunluğu son zamanlarda güçlü fiyat hareketleri sergiliyor. Özellikle piyasa hacmi bakımından ilk 100’de yer alan altcoin’lerin birçoğu gözle görülür artışlar kaydederken Litecoin (LTC) ve Tron (TRX) gibi bazı kriptoların geride kaldığını görüyoruz.

Ancak Tron geçtiğimiz hafta sergilediği fiyat hareketi ile geriden de olsa altcoin’leri takip etti ve %20 gibi bir artış kaydetti. Göstergeleri değerlendiren analistler ise Tron için her şeyin yeni başladığını ve artış hareketinin henüz başında olunduğunu ifade ediyor.

Tron Fiyatı

Tron, diğer birçok üst düzey altcoin gibi 2017’de yaşanan boğa piyasasında en iyi performans sergileyenler ve çok iyi kazandıranlar arasında yer alıyordu. Justin Sun’ın liderliğini yaptığı kripto para birimi Tron, boğa piyasasının yaşandığı dönemde 0.30 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmıştı. Ancak sonrasında tüm altcoin’ler ve Bitcoin’de olduğu gibi Tron’da büyük bir düşüş yaşadı ve %90 geriledi.

Öte yandan mart’ta yaşanan piyasa çöküşünün ardından her kripto para birimi kendini toparlayan Tron gözle görülür artış sergilemiş olsa da hala tüm zamanlar seviyesinin oldukça altında seyrediyor. Rekor seviyenin görüleceği iddia edilmese de %20’lik artışın ardından Tron’un güçlü bir grafik çizmeye hazırlandığı ifade ediliyor.

Göstergeler Tron’u Destekliyor

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre Ortalama Yön Endeksi, şu anda Tron için pozitif sinyaller veriyor.

Bunun yanında Tron, “Kara Perşembe” öncesinde de benzer seviyede işlem görüyordu. Ancak o dönemde analistlerin açıklamalarına göre teknik göstergeler yükseliş ivmesini desteklemiyordu. Şu anda hem teknik göstergelerin desteği hem de diğer altcoin’lerde yaşanan artışla birlikte Tron’un da yakın zamanda güçlü bir hareket sergileyeceği düşünülüyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist: “Bitcoin’de Düşüş Bekleyenlere İnanamıyorum”

Sonraki Haber

Tether’in Dolar Desteği Nereden Geliyor?

İlgili Haberler