Analistlere Göre 10.000 Dolar Geliyor

İlayda Peker

13 Mayıs’ta 9.000 doların üzerine çıktıktan sonra birçok yatırımcı ve analist Bitcoin’in 10.000 doları geçeceği anı bekliyor. Hatta bazı analistler lider kripto para biriminin 18 Mayıs’ta 10.000 doları geride bırakacağını ifade etmişti. Ancak Bitcoin (BTC) 10.000 dolar sınırında pek çok red ile karşılaştı ve dolayısıyla bu girişimler başarılı olmadı.

Finansal araştırma şirketi Hedgeye Risk Management’ın kurucusu ve CEO’su Keith McCullough, Bitcoin‘in hala yükseliş eğiliminde olduğuna inanıyor ve Bitcoin’in yakında 10.155 dolara ulaşmasını bekliyor.

Ayrıca tanınmış yatırımcı Scott Melker de benzer bir görüşe sahip. Melker, BTC’nin bugün 10.000 dolara ulaşabileceğini ifade etmişti.

“Bitcoin Yükseliş Eğiliminde”

Hedgeye Risk Yönetimi CEO’su Keith McCullough Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in hala güçlü olduğunu ve 10.000 dolarlık bir alana ulaşmasının zor olmadığını belirtti. Bununla birlikte McCullough, BTC hakkında oldukça gerçekçi düşünüyor. CEO, Bitcoin’in iyi bir emtia olabileceğini ama ekonomiyi ve bankacılık sistemini değiştirebilecek bir araç olmadığını ifade ediyor.

Öte yandan tanınmış yatırımcı Scott Melker de Bitcoin’in piyasa hareketlerini değerlendirdi ve yükseliş beklediğini ifade etti. Melker BTC’nin bugün ya da çok yakında 10.000 doları aşacağına inandığını dile getirdi.  Melker konuyla ilgili tweet’inde, “Bitcoin bugün enerjik görünüyor. 10.000 dolar geliyor olabilir.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında analist Michael van de Poppe da bu iki görüşe katılıyor ve Bitcoin’in bu gece 9.991 dolarlık alana gireceğini ifade ediyor.

Öte yandan bu yılın başlarında Şubat ortasında, lider kripto para birimi 10.000 dolarlık bariyeri aşmayı başardı, ancak yükselişine devam edemedi. Ayrıca bu yükseliş 12 Mart’taki 3.700 dolarlık çöküşle sonuçlandı… Dolayısıyla analistler artık Bitcoin’in yükselişe geçmesi gerektiğine inanıyor.

Kaynak: U.TodayTotal
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yeşile Dönen Bu Metrik Ralli Başlatabilir Mi?

Sonraki Haber

ShapeShift Beklenen XRP Yükselişini Başlatabilecek Mi?

İlgili Haberler