Analistlerden Piyasanın Tersi Açıklamalar

Analistlerden Piyasanın Tersi Açıklamalar

Hedgeye CEO’su Keith McCullough Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in hala yükseliş eğiliminde olduğunu ifade etti. Bunun yanında önemli kripto para analisti Charles Edwards da Bitcoin için Hash Ribbons göstergesinin mega boğa sinyali verdiğini dile getirdi.

Bitcoin Yükseliş Eğiliminde

Hedgeye CEO’su Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımında sanılanın aksine Bitcoin’in hala bir boğa eğiliminde olduğunu dile getirdi. Bunun yanında finansal medya şirketi Hedgeye CEO’su kendisini bir Bitcoin boğası veya Bitcoin meraklısı olarak nitelendirmiyor. Sadece Bitcoin’i, altın veya buğday gibi düzenli bir yatırıma konu varlık olarak gördüğünü ifade ediyor.

Hash Ribbons

Capriole Investments’tan Charles Edwards Pazar günü paylaştığı bir Twitter gönderisinde, lider kripto para biriminin Hash Ribbons göstergesinin büyük bir “satın alma” sinyali verdiğini ifade etti. Analist, bu yükseliş göstergesinin 11 Mayıs’ta gerçekleşen Bitcoin blok ödülü yarılanmasından sonra daha da özel olduğunu vurguladı.

Bunların yanında “Hash Ribbons” satın alma sinyali, BTC hash hızının kısa vadeli aylık ortalaması ile uzun vadeli aylık ortalamasının kombinasyonuna dayanıyor. Birincisi uzun vadeli aylık ortalamayı aştığında uzmanlara göre, artış sinyali alınıyor. Edwards yaptığı paylaşım ile bu artış sinyalinin artık onaylandığını dile getirdi.

Öte yandan Edwards, satın alma sinyalinin kendisini göstermesinin biraz uzun zaman alabileceğini ifade ediyor. Yani analistin açıklamaları, Bitcoin‘de uzun vadeli artış bekleyenlerin görüşlerini de destekliyor gibi görünüyor.

Bunların yanında Bitcoin’in uzun zamandır 9.000 dolar ile 10.000 dolar arasında sıkışıp kalmış olması ve son zamanlarda bu sıkışıklığın 300 dolara kadar inmiş olması piyasa farklı yorumlar yapılmasına yol açıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.