Analistler Uyarıyor: “Altcoin’lerin Başı Belada”

Analistler Uyarıyor: “Altcoin’lerin Başı Belada”

Lider kripto para biriminin fiyatı geçtiğimiz saatlerde 11.000 doların üzerine çıktı ancak o seviyede tutunmayı başaramadı ve geriledi. Analistlere göre bu, Bitcoin’in güçlendiğinin bir işaretiydi. Ancak Bitcoin’de (BTC) artışların yaşandığı sırada altcoin’lerin düşüşe geçtiği görüldü.

Bu durumu yorumlayan bir analiste göre, Bitcoin’in fiyatı bundan sonra hangi yöne giderse gitsin altcoin’lerin başı belada.

Altcoin’ler Zor Durumda Mı?

Bitcoin, Altın’ı, hisse senetlerini ver diğer varlıkları geride bırakarak 2020’nin en iyi performans sergileyen varlığı oldu. Ancak bu noktada 2020 yılında altcoin’lerden daha fazla bahsettiğimizi de unutmamak gerekiyor.

Ethereum muazzam bir marjla Bitcoin’den daha iyi performans gösterirken DeFi token’ları, Chainlink ve birkaç küçük hacimli altcoin, BTC’nin yılbaşından bugüne kadar olan yatırım getirisini geride bıraktı. Ancak analistlere göre durumlar birden bire değişti ve SUSHI token olayından sonra yatırımcılar toz pembe gözlüklerini çıkardı.

Öte yandan Bitcoin düşüşten sonra kendisini yeniden 10.000 doların üzerine taşırken DeFi token’larında düşüşler olduğu görülüyor. Haftalık grafikler incelendiğinde de Bitcoin’in genel altcoin piyasasından çok daha iyi performans sergilediği gözler önünde.

Analistlere göre, Bitcoin 11.000 dolarlık önemli seviyeyi test ederken altcoin’ler düşüşten sonra önemli destek noktalarının altında seyrediyor. Bu tabloyu değerlendiren “Koroush Ark” Bitcoin hangi yöne giderse gitsin “altcoin’lerin başının dertte” olduğunu ifade ediyor.

Yükseliş Hissiyatı

Altcoin’lerin başının dertte olduğunun bir göstergesi olarak Bitcoin hakimiyeti gösteriliyor. Yapılan açıklamalara göre BTC piyasa hakimiyeti artışa geçiyor. Eğer grafiklerin gösterdikleri doğrulanırsa Bitcoin piyasa hakimiyeti %83 seviyesine ulaşabilir ve bu gerçekten altcoin’ler için kötü olabilir.

Aslında piyasaya bakıldığında Bitcoin’in yükselişini altcoin’lerin desteklediği görülüyor. Ama BTC yükselişe geçtikten sonra altcoin’ler gerilemeye başlıyor ve BTC piyasa hakimiyeti artıyor. Eğer durum böyle olursa altcoin yatırımcılarının önümüzdeki aylarda dikkatli olmasında fayda var.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.