Analistler Heyecanlı: BTC’de Ağustos Bitmeden Rekor Gelecek Mi?

Analistler Heyecanlı: BTC’de Ağustos Bitmeden Rekor Gelecek Mi?

Ağustos sonuna yaklaşıyoruz ve Bitcoin’in Ağustos ayını nasıl kapatacağını hem analistler hem yatırımcılar büyük bir merakla bekliyor. Çünkü Bitcoin birkaç yükseliş ivmesi ile yılın en yüksek rekorunu kırabilir ve böylece ayı oldukça güçlü bir performansla kapatabilir.

Bitcoin Fiyatı

Grafiklere göre Bitcoin mevcut fiyat seviyelerinde kapanırsa, şimdiye kadarki en yüksek ikinci aylık kapanışını işaretleyecek ve bu analistler için oldukça önemli bir hamle. Bununla birlikte analistlerin tahminleri Bitcoin’in bu hafta içinde 13.800 dolar göreceği ve yılın rekoru ile ayı kapatacağı yönünde.

Bunun yanında Blockfyre’ın teknik analiz başkanı Pentoshi’ye göre, Bitcoin’in iki yıl içindeki en yüksek seviyesini görmesi için yalnızca %17 artış sergilemesi gerekiyor. Pentoshi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin 2019 yılının en yüksek seviyelerini görmek için sadece %17 artışa ihtiyaç duyuyor.” ifadelerini kullandı ve bunun gerçekleşmesi halinde aylık kapanışta da rekorun kırılacağını dile getirdi.  Bunlara ek olarak analist heyecanını, “Çok yakınız, hadi ayı rekor ile bitirelim” sözleri ile dile getirdi.

Boğalar Kontrolde

Analistlerin açıklamalarına göre her ne kadar Bitcoin 20.000 dolar ve 13.800 dolar gibi iki önemli seviyenin altında seyrediyor olsa da boğalar kontrole geçti. Goldman Sachs’ın Avrupa hedge fonu satış bölümünün eski başkanı Raoul Pal fiyat ile ilgili bu yılın başlarında yaptığı açıklamalarda, hem teknik hem temel faktörler açısından Bitcoin’in büyük bir ralli sinyali verdiğini ifade etmişti.

Bunun yanında Pal’ın son zamanlarda yaptığı açıklamalar göre, Bitcoin G4’ün bilançosundaki büyümeyi geride bırakmayı başaran tek varlık olarak karşımıza çıkıyor. Bu da Pal’a göre Bitcoin’in bir değer deposu olarak görülmeye başladığının kanıtı şeklinde değerlendirilebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.