Analistler Ethereum Fiyatı Hakkında Ne Düşünüyor?

Analistler Ethereum Fiyatı Hakkında Ne Düşünüyor?

Dün Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi birçok kripto para biriminde gözle görülür geri çekilmeler yaşandı. Bunun üzerine çok sayıda analist daha fazla düşüşün yaşanabileceği konusunda uyarıyor. Örneğin; piyasanın önemli isimlerinden birisi grafiklere göre Ethereum’daki geri çekilmenin 200 dolara kadar sürecek bri düzeltme hareketi ile sonuçlanacağını ifade ediyor.

Öte yandan Ethereum’un (ETH) 250 dolar bandına karşılaştığı red ile birlikte her en kadar ETH’da hala boğaların kontrolde olduğu ifade edilse de bazı analistler ciddi düşüşlere hazır olunması gerektiğini dile getiriyor. Hatta piyasanın önemli analistlerinden “moe_mentum_” Ethereum’un Temmuz ayında 150 dolara kadar gerileyebileceğini ifade ediyor.

Ethereum Fiyatı

Kripto türevleri platformu Deribit geçtiğimiz günlerde opsiyon piyasasıyla ilgili en son haftalık raporunu yayınladı. Firma yakın zamanda Bitcoin ve Ethereum için “opsiyon piyasasında yapısal değişiklikler” olduğunu tespit etti. Bu değişiklikler ETH’da  “uzun vadeli alım opsiyonlarına” bir akın olduğunu gösteriyor. Yani, opsiyon yatırımcıları Ethereum’un uzun vadede fiyat artışı yaşayacağı konusunda oldukça iyimser bir yaklaşıma sahip. Bununla birlikte Deribit, hangi sözleşmelerin satın alındığını netleştirmedi, bu nedenle bu yatırımcıların ne kadar artış beklediği net değil.

Ayrıca, Real Vision’ın genel müdürü ve Goldman Sachs’ın hedge fonu satış bölümünün eski başkanı Raoul Pal da ETH konusunda iyimser görünüyor. Şu anda bir Ethereum pozisyonuna sahip olmadığını belirtmesine rağmen önde gelen makro analisti, varlığın önümüzdeki haftalarda ve aylarda artışa hazırlandığını ifade ediyor ve “Ethereum bile bir noktada Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek gibi görünüyor.” sözlerini kullanıyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.