Analistler: Bitcoin Geri Çekilmeden Önce 6.500 Doları Görecek

İlayda Peker

Tanınmış ve tecrübeli iki kripto para analisti ve yatırımcısı Bitcoin’in bir sonraki geri çekilmeden önce 6.500 doları göreceğini düşünüyor. Ayrıca bu analistler günümüzde yaşanan artışların da “sahte bir ralli” olduğunu dile getiriyor.

Hedef 6.500 Dolar

Tecrübeli kripto para yatırımcısı ve analisti Michael van de Poppe, takipçilerine dikkatlerini altcoin’lere çevirmelerini önerdi. Analiste göre, birçok altcoin kısa vadeli perspektifte kar getirebilir. Poppe konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

BTC nispeten sakin kalıyor, böylece altcoin’ler yükselişe geçebilir. Eğer BTC birikim moduna girerse, muhtemelen başlama zamanı olacaktır. Muhtemelen yaz boyunca bu olabilir.

Bunun yanı sıra Poppe’a göre Bitcoin bugün 6.400 ve hatta 6.500 doları görebilir. Ancak bu seviyeye ulaşıldığında artış eğilimi sona erebilir ve yeni bir düşüş eğilimi başlayabilir.

Bunun yanında Van de Poppe’in görüşleri, Birb Nest eğitim platformunun önde gelen analisti ve kurucusu CryptoBirb tarafından da paylaşıldı. CryptoBirb’e göre, 6.400-6.600 dolar alanı devam eden Bitcoin (BTC) fiyat hareketi için en rahat alan olarak karşımıza çıkıyor.

Peter Schiff ve Bitcoin

Ünlü altın destekçisi Peter Schiff, piyasa ister düşüş ister yükseliş eğiliminde olsun Bitcoin’i her halükarda eleştirir ve hatta alay eder. Dün Schiff hem sevdiği altının hem de lider kripto para birimi Bitcoin’in gösterdiği ATH’nin düşüşlerini karşılaştırdı ve şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin savunucuları altını önerdiğim için beni eleştiriyor. Ama en yüksek seviyede altın alan kişisinin kaybı%14 iken en yüksek seviyede Bitcoin alan kişinin kaybı %70 oldu. Peki, altın almayı önerdiğimde yanılıyorsam, Bitcoin satın almayı önerenler hakkında ne diyorsunuz?

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’i Bir Başka Yüzde 50 Düşüş Mü Bekliyor?

Sonraki Haber

Blockchain COVID-19 İle Mücadelede Kendini Gösteriyor

İlgili Haberler