Analistler Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Ne Yapması Gerektiğini Açıkladı!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) son zamanlarda oldukça karışık sinyaller veriyor. Haftaya bir artış ivmesi ile başlayan lider kripto para birimi hafta içinde zaman zaman geri çekilmeler ve zaman zaman artışlar yaşadı. Haftalık grafik değerlendirildiğinde BTC’nin oldukça volatil bir hafta geçirdiği görülüyor. Bu sebeple analistler yatırımcıların şu anda uzun pozisyonları (long) tercih etmeleri gerektiğini düşünüyor.

Uzun Vadede Hedef Daha Yüksekler

Piyasanın popüler analistlerinden “Canterin Clark” şu anda satış yapanların yani kısa pozisyon (short) sahiplerinin bir “tuzağa düşmüş” olabileceklerini ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre bu durum bir yükselişe yol açabilir ve böylece yatırımcılar short pozisyonlardan long pozisyonlara geçiş yapmaya başlayabilir.

Bunların yanı sıra farklı analistler uzun zamandır Bitcoin’in uzun vadede büyük bir artışa gebe olduğunu defalarca dile getirdi. Özellikle 2021-2023 arasında BTC’de büyük fiyat hareketlerinin görüleceği düşünülüyor. Bu sebeple de büyük yatırımcıların ve kurumsal firmaların her geçen gün BTC’ye daha fazla ilgi duyduğuna şahit oluyoruz.

Artış Beklentileri

Bitcoin vadeli işlem fonlama oranlarının durumu da yukarı yönlü beklentileri onaylıyor. Bir kripto türev takipçisi olan ByBt’e göre, önde gelen Bitcoin vadeli işlem piyasalarının fonlama oranları genel olarak negatif. Yapılan açıklamalara göre buna Binance, BitMEX, OKEx, Huobi ve ByBit dahil. Her ne kadar bu durum yatırımcılara Bitcoin‘in hakim eğiliminin düşüş yönünde olduğunu düşündürse de genellikle olumsuz fonlama oranları, eğilim yükselmeden önce görülüyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in 2016 yılındakine benzer grafikler çizdiği de ifade ediliyor. Tarihin tekerrür etmesi halinde 2016 yılında 600 dolar seviyesinde görülen ralli başlangıcı bu sefer 10.000 dolar bandında görülecek. Bu da Bitcoin için 10.000 dolar seviyesinin çok düşük bir seviye olarak kalma potansiyeli olduğunu gösteriyor.



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Fiyatı: XRP Yatırımcılarını Heyecanlandıracak Analiz

Sonraki Haber

Borsalar Acele Ediyor: UNI Token Piyasaya Bomba Gibi Düştü!

İlgili Haberler