Analistler Bitcoin Boğa Tuzağı Senaryosuna İlişkin Karışık Mesajlar Gönderiyor

Bitcoin Haber

Bu yeni bir boğa piyasası döngüsünün başlangıcı mı yoksa sadece bir boğa tuzağı mı? Görünen o ki teknik analistler ve sektör gözlemcileri de emin değil.

Bitcoin Boğa Tuzağı Korkuları

Bitcoin fiyatları hafta sonu boyunca yükselerek yeni yılla birlikte başlayan ralliyi devam ettirdi. Varlık, 22 Kasım’daki 15.665$’lık en düşük seviyesinden bu yana %45’lik bir kazanç elde etti.

Ancak, rallinin hala güç göstermesine rağmen bir boğa tuzağı korkusu artıyor. Boğa tuzağı, fiyat hareketinin yanlış tarafındaki piyasa katılımcılarını beklenmedik kayıplarla pozisyonlardan çıkmaya zorlayan bir trendin tersine dönmesidir.

Bitcoin piyasaları 2021’in sonlarından bu yana düşüş eğiliminde ve varlık hala zirvesinden %67 uzakta. Bu eğilim bu yıl içinde de devam edebilir.

Analist “il Capo Of Crypto,” son piyasa hareketlerinin gerçek bir talep olmadan manipüle edilmiş göründüğünü söyledi. Hafta sonu yaptığı açıklamada bunun “şimdiye kadar gördüğü en büyük boğa tuzağı” olduğunu ifade etti.

Küresel ekonominin vahim bir durumda olduğu, resesyonun yaklaştığı ve riskli varlık sınıflarına yatırım yapmak için çok az harcanabilir gelirin bulunduğu bir ortamda, henüz boğa piyasası demek için biraz erken görünüyor.

Bununla birlikte, Tradingview’de ortaya çıkan formasyonlarla birlikte, boğa tuzağı senaryosuna doğru giden daha fazla duyarlılık var gibi görünüyor. Diğerleri ise her ayı piyasasında ortaya çıkan piyasa psikolojisi grafiğini yeniden yayınladı. Boğalar ise fiyatların tabandan ne kadar uzaklaştığına dair bir gözlemle karşılık verdi:

“Fiyat dip seviyelerin %50 üzerine çıktığında bu artık bir boğa tuzağı değil, kaçırdığınız bir harekettir.”

Popüler analist ve grafik gurusu ‘PlanB’ ise ayı piyasasının sona erdiğinden emin.

BTC Fiyat Görünümü

Bitcoin, 24 saatlik konsolidasyonun ardından yazı yazıldığı sırada 22.787 dolardan işlem görüyordu. 23 Ocak’ta, Ağustos ortasından bu yana en yüksek fiyat seviyesi olan 23.262 $’a ulaştı.

Bir önceki Eylül ayının en yüksek seviyesindeki direnç kırıldı, bu da boğaların henüz güçlerinin bitmediğini gösteriyor. BTC son yedi günde %33,5 değer kazandı ve beş ayın en yüksek seviyesinde. Toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun yeniden 1,1 trilyon dolara yaklaşmasıyla, bu Pazartesi sabahı işler yükseliş tarafında görünüyor.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Polygon Destekli Trump NFT’leri Günlük Satışların Artmasıyla Fiyat Artışı Yaşadı

Sonraki Haber

Boğalar Başka Bir Ralliyi Hedeflerken Ethereum Fiyatında Son Durum

İlgili Haberler