Analist: Tüm Kripto Piyasasını %25’lik Düzeltme Bekliyor

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin Pazartesi günü sergilediği fiyat performansı ile 9.800 dolara kadar yükseldi. Ancak sonrasında sert bir düzeltme ile bugün 9.099 dolara kadar geriledi ve yazının yayın hazırlandığı sırada da 9.153 dolar bandında işlem görüyordu.

Bazı analistlere göre Bitcoin’in bir kez daha 10.000 dolara giden yolda sert bir reddetme ile karşılaşmış olması, önümüzdeki günlerde düşüş grafiklerini göreceğimizi doğruladı. Tarihsel olarak doğru tahminlerde bulunan bir analist, tüm kripto para piyasasının %25’lik bir düzeltme göreceğini ifade etti.

Büyük Düzeltme

Bazı isimler Bitcoin’in 9.000 doların üzerinde tutunmuş olmasını ve burada geçirdiği konsolidasyon sürecini, 2017 yılında boğa koşusu öncesi çizilen grafiklere benzetiyor ve dolayısıyla bu durumun bir boğa sinyali olduğunu dile getiriyor. Ancak tabii ki tüm piyasa bu şekilde düşünmüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “dave the wave” Twitter üzerinden paylaştığı bir grafik ile Mart ayında görülen düşük seviyelerin ardından yaşanan %100’ün üzerindeki artıştan sonra piyasayı %25’lik bir düzeltmenin beklediğini ifade ediyor. Eğer analistin tahmini gerçekleşirse lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 7.000 dolara kadar ve piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) 175 dolara kadar gerileyecek.

Düşüşü Destekleyen Göstergeler

Dave the wave’e göre; kripto para piyasasının RSI endeksinin Mayıs ayında oluşan düşüş trendinin üzerine çıkamaması ve piyasanın önemli direnç seviyelerinin üzerine çıkamaması da bu düşüşü destekliyor.

Öte yandan  ByteTree’den Charlie Morris de Bitcoin’de bir düşüş trendi beklediğini ifade ediyor. Morris Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, ağ hızındaki düşüş, tx değerindeki düşüş ve MRI’ın parçalanması gibi sebeplerle düşüş beklediğini, “Fiyatların yükseldiğini göremiyorum. Gerçeğe uygun değer 7.000 doların altı.” ifadeleriyle dile getirdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

COVID-19 Merkez Bankası Dijital Paralarının Potansiyelini Arttırdı

Sonraki Haber

Grayscale’in ETH Hisseleri 4 Günde %50 Düştü

İlgili Haberler