Analist: Korkmayın, Popüler Token’da Artış Devam Edecek

Analist: Korkmayın, Popüler Token’da Artış Devam Edecek

Yearn.finance (YFI) geçtiğimiz birkaç gün içinde parabolik bir artışa başladı. Ethereum tabanlı varlık bir hafta önce 4.200 dolardan işlem görüyordu ve dün 16.500 dolara ulaştı. Bu da yaklaşık yedi günde neredeyse %300’lük kazanç sağladığı anlamına geliyor.

Ancak son grafikler incelendiğinde YFI düşüş trendine girdiğini görüyoruz. Birden büyük bir artış sergileyen YFI bir gün içinde %20 düşüş gösterdi.

Yearn.finance Fiyatı

YFI 24 saat içinde %20 gibi büyük bir düşüşle 12.000 dolara kadar geriledikten sonra yeniden 12.980 dolar seviyelerine fiyatını çıkarmayı başardı. YFI’nın yanı sıra diğer DeFi tokne’larında da düşüşlerin yaşandığı görülüyor. Ayrıca Bitcoin (BTC), EThereum (ETH) ve XRP gibi büyük kripto para birimlerinde de bugün geri çekilmeler yaşandığını ifade edebiliriz.

Öte yandan her ne kadar düşüşler yaşanıyor olsa da analistler YFI’da hala yükseliş olacağını düşünüyor. Piyasanın popüler analistlerinden “Farmer Bluntz” YFI fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, token’ın teknik durumunun oldukça iyi olduğunu ve Elliot Wave göstergesine göre önümüzdeki günlerde 20.000 doları göreceğini dile getirdi. Elliot Wave, piyasaların yatırımcı psikolojisi tarafından yaratılan ve varlığın tahmin edilebilir dalgalarda hareket ettiğini öne süren bir teknik analiz şekli olarak karşımıza çıkıyor.

Temel Göstergeler

Analistler, teknik göstergelerin yanı sıra temel göstergelerin de YFI’da artış sinyali verdiğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre, DeFi protokolünde kilitlenen token’ların toplam değeri yakın zamanda ilk kez 1 milyar dolara ulaştı.

Ayrıca YFI’nın yaratıcısı durmadan piyasaya yeni ürünler sürüyor. Bu da sadece token’ın değil aynı zamanda projenin de gelecek vaat ettiğini gösteriyor. Dolayısıyla analistler artışın devam edeceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.