Analist İddialı: ETH Bir Daha Rekor Kıramayacak!

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde oldukça iyi bir performans sergiledi. Ethereum bugünün başlarında 5 dakika içinde %8 artış gösterdi. Bu son hamle ile analistler Ethereum nihayet bir boğa koşusu yaşayacağını düşünmeye başladı. Ancak piyasanın önemli yatırımcılarından Joe007’e göre bu düşünce son derece yanlış.

“ETH Rekor Kıramayacak”

Joe007 Ethereum ile ilgili yaptığı açıklamalarda, ETH’nin bir daha 1.400 dolar seviyesini göremeyeceğini düşündüğünü dile getirdi. Ethereum ve Bitcoin Cash gibi kripto paraların yeniden rekor seviyeleri göreceği konusunda şüpheleri olduğunu dile getiren ünlü analist, dalgalı hareketlerin Ethereum gibi yorgun kriptoları ya da fork ile ortaya çıkan kriptoları yüksek seviyeler taşıyamayacağını ifade etti.

Bunların yanında bir karşılaştırma yapmamız gerekirse Ethereum’un şu anda 1.450 dolar seviyesine çıkması için yaklaşık olarak %450 gibi bir artış sergilemesi gerekiyor. Joe007’ye göre böyle büyük bir artış mümkün değil. Ancak ünlü yatırımcı paranın daha yen ve daha parlak dolandırıcılık girişimlerine akabileceğini düşündüğünü de ifade ediyor.

Öte yandan Joe007, özellikle DeFi ve ETH 2.0‘ı eleştirileriyle de tanınıyor. DeFi’nin herhangi bir gerçek değere sahip olmadığını düşündüğünü ifade eden analist, ETH 2.0’ın da geliştiriciler tarafından tasarlanan bir “aldatmaca” olduğunu dile getirdi.

Ancak tüm bunların yanında Joe00y’nin bir Bitcoin destekçisi ve önemli bir altcoin eleştirmeni olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Boğa Hareketleri

Joe007’nin yanında birçok isim ETH’un bir boğa koşusuna hazır olduğunu düşünüyor. Blocktown Capital’in yönetici ortağı Joseph Todaro, Haziran ayında yaptığı açıklamalarda, “2017’de ICO’lar ETH’yi 100 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerine taşımaya yardımcı oldu. Bu sonraki döngüde DeFi muhtemelen ETH’yi 1 trilyon dolarlık piyasa değerine taşımaya yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ABD Banka Hamlesi İyi Ama Kripto Kültürüne Uygun Mu?

Sonraki Haber

Amerika’nın Bankacılık Denetleme Kurumundan Büyük İtiraf

İlgili Haberler