Analist: “Hem BTC hem XRP Yeni Yüksekleri Görecek”

İlayda Peker

Bitcoin ve XRP, toplulukları tarafından dikkatle izlenen ve Twitter’da sıklıkla bahsedilen en iyi kripto para birimleri gibi görünüyor. BTC topluluğu, 12 Mayıs’ta gerçekleşecek olan yarılanma gerçekleştikten sonra ve FED’in trilyonlarca dolarlık para basma hamlesinin de etkisiyle Bitcoin (BTC) fiyatının yakın gelecekte yeni zirvelere ulaşacağını umuyor.

Piyasanın önemli analistlerinden biri yaptığı bir Twitter paylaşımı ile önemli bir grafik paylaştı ve hem XRP’nin hem de BTC’nin “Diamond Bottom” deseni çizdiğini ifade etti.

Diamond Bottom

Yatırımcı ve analist “Credible Crypto” paylaştığı bir tweet ile XRP ve BTC’nin grafiklerinde “Diamond Bottom” deseni oluştuğunu ve bunun bir başka adının da “boğa deseni” olduğunu dile getirdi.

Credible Crypto, Bitcoin için 10.500 dolar ve XRP için de 0.39 ve ardından 0.47 dolarlık seviyelerin görülebileceğini ifade ediyor. Ancak analist bu seviyelerin görülmesinin zaman alabileceğini kabul ettiğini de belirtiyor.

Bunun yanında diğer analistler Credible Crypto ile aynı görüşte olmadıklarını yorumlarda paylaştılar. Örneğin, TraderEscobar Bitcoin’in büyük bir aşağı yönlü harekete hazırlandığını ifade ediyor. TraderEscobar’a göre Bitcoin 6.000 dolara kadar gerileyecek…

Düşüş Trendi Mi Geliyor?

Yine başka bir yatırımcı Bitcoin üzerinde düşüş beklediğini ifade eden bir Twitter paylaşımı yaptı. “JOKER”, yakında düşüş eğiliminin oluşmasını beklediğini, ardından BTC’nin muhtemelen 6.200-6.000 dolar seviyesine düşeceğini dile getirdi.

Analist Michael van de Poppe da bir süredir düşüş beklediği yönünde paylaşımlar yapıyor. Poppe, “ 6.900-6.950 doların üzerine çıkamıyorum ve bu düşüş eğilimimi teyit ediyor, görüş aynı kalıyor. Buradan 6.600 dolara nasıl tepki vereceğimize bakalım, ama esas olarak aylık seviye 6.350 dolar civarında. 6.900 doların kırılması bu durumu değiştirir.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple CTO’su Yarılanma Sonrası İle İlgili Yorumlar Yaptı

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analiz 15/04/2020

İlgili Haberler