Analist: “Ethereum Yakında 750 Doları Görebilir”

Analist: “Ethereum Yakında 750 Doları Görebilir”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolardan yaklaşık olarak %50 daha az bir seviyeden işlem görüyor. Ancak piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) Mart ayındaki çöküşten sonra %175 oranında tasarlanmış olmasına rağmen hala rekor seviyesi 1.430 dolardan %80 daha düşük bir seviyede işlem görüyor.

Bazı isimler Ethereum’un henüz toparlanamamış olmasının boğalar için bir felaket olduğunu ifade etse de piyasanın bazı önemli analistleri Etherum’un performansının iyi olduğunu düşünüyor.

Ethereum Yükselir Mi?

Brave New Coin analisti Josh Olsewicz’e göre Ethereum’un bir haftalık grafiği, varlığın önümüzdeki aylarda %200 artış kaydederek 750 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor. Yazının sonundaki grafikten de anlaşılabileceği gibi analist, Ethereum’un Ichimoku Cloud direncine girdiğini ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre Ethereum “bir uçtan diğer uca” sergileyeceği performans ile önümüzdeki birkaç ay içinde 750 dolara ulaşacak.

Analistlere göre, piyasada görülen olumlu teknik göstergeler Ethereum boğalarını büyük ölçüde destekliyor.

Öte yandan kripto veri firması Messari’de araştırma analisti olan Ryan Watkins, Ethereum fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Kısacası Ethereum her zamankinden daha fazla kullanılıyor ve sadece iki yıl içinde Ethereum, boş bir tuvalden yeni değer ve kullanım biçimlerinin toplanmasına dönüştü.

Bununla birlikte ETH Blockchain’inin kullanımının artması ETH için pozitif. Çünkü analizlere göre, Ethereum madencilerinin aldığı işlem ücretleri kripto para biriminin hareketiyle yakından bağlantılı. Dolayısıyla kullanımın artması demek fiyatın da artması demek olabilir.

“Bitcoin de Artacak”

Analistler son zamanlarda Bitcoin için de yükseliş beklediklerini ifade ediyor. Tarihsel olarak bakıldığında Ethereum’un ve Bitcoin’in fiyat hareketlerinin bağlantılı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden analistlere göre, eğer beklendiği gibi BTC’de bir yükseliş yaşanırsa ETH’da da ralli başlayabilir.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.