Analist: “BTC’nin 20.000 Doları Görmesi An Meselesi”

İlayda Peker

Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasına hemen hemen 10 gün kaldı ve yarılanma yaklaşırken git gide daha fazla yatırımcı kripto para alanına giriyor gibi görünüyor. Lider kripto para birimi son rallisinde 9.500 dolarda bir red ile karşılaşmış olsa da BTC’nin yarılanma ile birlikte 20.000 dolara ulaşacağını düşünen analist sayısı günden güne artıyor. Hatta bazı isimler bunun yalnızca bir an meselesi olduğunu ifade ediyor.

20.000 Dolar Hedefi

Piyasanın popüler yatırımcılarından TheMoonCarl, içinde BTC bulunan adreslerin sayısının 30 milyonu geçtiğini açıkladı. Böylece Bitcoin yatırımı yapan yatırımcı sayısında da gözle görülür bir artış olduğu ifade edilebilir. Dolayısıyla analist, 20.000 dolarlık sınırın kırılmasının yalnızca bir an meselesi olduğunu belirtiyor. Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “Son Dakika: İçinde Bitcoin olan adres sayısı 30 milyonu aştı ve rekor seviyeye ulaştı. İnsanlar şu anda BTC yatırımı yapıyor. 20.000 doların kırılması sadece an meselesi.” ifadelerini kullandı.

Glassnode’dan alınan verilere göre şu anda içinde BTC bulunan adres sayısı 30,092,209.000 olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında River Financial’ın yöneticisi Alexander Leishman da insanların madencilik ödülü yarılanmasından önce daha fazla Bitcoin satın aldığını ortaya koyan bir grafik paylaştı.

Öte yandan bir kripto para podcast sunucusu olan CryptoCharles da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla BTC aldığını açıkladı ve şu ifadeleri kullandı:

Sonunda 0.1 Bitcoin biriktirdiğime inanamıyorum. Sizlerle çok güzel bir yolculuk oldu. Bu sektörü çok seviyorum, Bitcoin artık düşündüğüm tek şey.

Tekrar Düşüş Yaşanır Mı?

Bu boğa hissiyatının yanında yatırımcı “blockchainblitz” Bitcoin’in tekrar düşmesini beklediğini ifade etti. Yatırımcı kısa, orta ve uzun vadede iniş için üç hedef gördüğü açık bir grafik paylaştı. Blockchainblitz’e göre en yakın hedef 7.650 dolarken en uzak hedef 5.250 dolar.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JP Morgan ve Goldman Sachs’ten “BTC Almayın” Tavsiyesi

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı Güçlü Kalmaya Kararlı Mı?

İlgili Haberler