Analist: “BTC Bu Seviyeyi Aşarsa Altcoin Yatırımcıları Dikkatli Olsun!”

İlayda Peker

Amsterdamlı bir kripto para yatırımcısı olan Michael van de Poppe ve Twitter’da bilinen adıyla “Crypto Michael”, lider kripto para birimi Bitcoin’in düşüş eğiliminden kademeli bir artış eğilimine geçtiğini ifade etti.

Bitcoin Fiyatı

“Crypto Michael” kripto paralarla ilgili videosunda Bitcoin’in düşüş hareketini bitirdiğini ve yavaş yavaş yükseliş ivmesine geçtiğini dile getirdi. Analiste göre Bitcoin, 10.200 dolardan 9.000 dolara düştüğü grafikteki seviyeleri yeniden test edecek. Bununla birlikte popüler analiste göre, Bitcoin için en önemli seviyelerden biri 9.160 dolar. Eğer lider kripto para birimi bu seviyeyi kaybederse büyük bir düşüş ivmesi kazanabilir.

Öte yandan analiste göre Bitcoin’in 9.160 doları kaybetmesi pek de mümkün görünmüyor. Çünkü Salı günü uzun süreli fiyat sıkışıklığını sonlandırarak 9.300 doların üzerine çıkan Bitcoin (BTC) analiste göre artık artışa geçti.

Bunların yanında van de Poppe’a göre, Bitcoin şu anda işlem yaptığı seviye olan 9.330 dolardan 9.380 dolara çıkacak ve sonrasında bir düzeltme öncesinde 9.446 doları görecek. Sonrasında da eğer bir düşüş yaşanmazsa 9.600 doların kırılması ve daha büyük bir fiyat artışının yaşanması da mümkün.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Analiste göre Bitcoin 10.000 dolarlık sınırı aşmadığı sürece altcoin’ler mevcut pozitif konumlarını koruyabilecek. Ancak 10.200 dolarlık sınır aşıldıktan sonra analist, altcoin yatırımcılarının dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor. Hatta analiste göre bu seviye aşıldıktan sonra altcoin yatırımcıları ellerindeki varlıkları Bitcoin’e dönüştürmeyi düşünebilir.

Bunların yanında van de Poppe, Bitcoin kademeli olarak yükseleceğinden, Artan Üçgen deseni oluşturmasının muhtemel olduğunu belirtti. Ancak analiste göre Bitcoin’in beklenen büyük boğa koşusuna başlaması zaman alabilir.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Garip Benzetme: “Gümüş, Yeni Bitcoin’dir!”

Sonraki Haber

En Ünlü Stablecoin Bir Kilometre Taşını Daha Geride Bıraktı

İlgili Haberler