Analist: “Bitcoin Yarılanma Öncesinde 12.500 Dolara Ulaşacak”

İlayda Peker

Son birkaç gündür Bitcoin fiyatı 9.000 doların üzerinde seyrediyor ve görünüşe göre 9.200 dolar ile 9.300 dolar arasında bir destek seviyesi oluşturmaya çalışıyor. Dolayısıyla analistlere göre Bitcoin fiyatı toparlanmaya çalışıyor. Bu konsolidasyon hareketleri ile analistler için daha yüksek seviyelerin sinyallerini veriyor. Yani Bitcoin aylar sonra 10.000 doların üzerine çıkabilir…

Alım Sinyalleri

Ekim 2019’de Bitcoin’in 10.000 dolar üstüne çıkacağını ve sonrasında 6.000 dolar seviyesine gerileyeceğini bilen analist Filb Filb Pazar günü Telegram üzerinde yaptığı açıklamalarda paylaştığı bir grafik ile beraber hacimsel göstergelerin iyi durumda olduğunu ifade etti. Hareketli ortalamaların yükselişe geçtiğini belirten analist, bunun geçmişte yukarı yönlü hareketleri başlattığını da ekledi.

Bunun yanında Filb Filb daha önce yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in madencilik ödülü yarılanması sırasında 10.000 doların üzerinde işlem görmesini beklediğini belirtmişti. Analist o dönemde yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı:

Genel olarak Bitcoin yavaş yavaş önceki direniş seviyesine doğru ilerliyor. Bu da benim tam olarak beklediğim yer. Bitcoin’in yarılanma öncesinde en az 12.500 dolar seviyesine ulaşacağına inanıyorum.

Boğalar Kontrolü Alıyor Mu?

Filb Filb’in yukarıda görüşleri henüz gerçekleşmemiş olsa da piyasanın boğa sinyalleri verdiğini ifade eden tek analist Filb Filb değil. New York merkezli bir pazar araştırma şirketi olan Fundstrat Global da piyasada güçlü boğa sinyalleri alındığını geçtiğimiz günlerde ifade etmişti. Fundstrat Global kurucusu Tom Lee yaptığı açıklamalarda 200 günlük hareketli ortalamalarda yükseliş olduğu zaman 6 ay içinde daha büyük rakamların görüldüğünü belirtti.

Öte yandan kripto para içerik yaratıcısı The Moon da Bitcoin’in hash oranının saniyede 123’den fazla exahash’e ulaştığını ve tüm zamanlar rekoru kırdığını dile getirdi. Dolayısıyla bu da boğa sinyallerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: NewsbtcTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin teknik

BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Sonraki Haber

Bitcoin Beş Haneli Rakamları Ne Zaman Görecek?

İlgili Haberler