Analist: “Bitcoin 7.000 Dolara Düşebilir”

İlayda Peker

Eski Wall Street ekonomisti ve kripto para birimi yatırımcısı Tone Vays Twitter üzerinden yaptığı son açıklamasında, Bitcoin’in büyük bir direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başarırsa 10.000 dolara yeniden ulaşabileceğini ifade etti. Bununla birlikte Vays, lider kripto para biriminin geleneksel borsalarla birlikte bir düşüş yaşaması ve 9.100 dolara gerilemesinin daha büyük düşüşlerin habercisi olabileceğini de belirtti. Vays, Nisan sonunda bu yana Bitcoin’in ilk defa 7.000 doları yeniden görebilecğeini düşündüğünü dile getiriyor.

Boğaların Son Direnci

Vays’a göre, Bitcoin günlük grafikte yükselen bir üçgeni tamamlamanın eşiğinde bulunuyor. Yapılan açıklamalarda, Bitcoin’in 10 Mayıs’ta yaşanan ve fiyatı 8.100 dolara çeken düşüşün ardından yaşanan artışların aslında Vays’in grafiğinde yer alan düşüşün habercisi olabileceği ifade ediliyor.

Bunların yanında önemli direnç seviyelerinin kırılması ile Bitcoin’in 10.000 doları görebileceğini dile getiren Vays’e göre bu dirençlerin kırılıp kırılamayacağı belli değil. Dolayısıyla teknik göstergelerle desteklenen düşüş eğilimi daha olası bir senaryo olarak değerlendiriliyor.

Günlük Düşüş Eğilimi

Öte yandan bir Bitcoin yatırımcısı olan Josh Rager, Bitcoin fiyatının günlük grafikte 9.400 doların üzerine çıkamadığı için 8.500 dolara doru düşüşe geçeceğine inandığını ifade ediyor.

Bu görüşlere bakıldığı zaman son düşüşü Bitcoin ile ilgili beklentileri negatif yönlü olarak yönlendirmiş gibi görünüyor.

Yine de mevcut ekonomik durumda Bitcoin’in nasıl hareket edeceği ile ilgili hala kafa karışıklıklarının devam ettiğini unutmamak gerekiyor. Örneğin; bazı analistler yaşanan düşüşün “büyük bir hareket” olmadığını savunurken bazıları bu düşüşün “çok büyük başka hamleleri beraberinde getireceğine” inanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH’da Neler Oluyor: Büyük İşlem Ücretlerinin Sırrı Ne?

Sonraki Haber

Hindistan’da Kriptolarla İlgili Durum Bu Sefer Çok Ciddi Olabilir

İlgili Haberler