Analist: “Bitcoin 12.000 Dolara Doğru İlerliyor”

Analist: “Bitcoin 12.000 Dolara Doğru İlerliyor”

Twitter’da “Crypto Michael” olarak tanınan ünlü analist Michael van de Poppe, Bitcoin’in 10.500 dolar seviyesini aşma yolunda ilerlediğine inanıyor.

Her ne kadar Pazartesi günü Bitcoin 9.000 doların altına inerek kısa süreli bir korku yaratmış olsa da lider kripto para birimi 24 saatte toparladı ve yeniden 9.500 dolar bandına çıkmayı başardı.

Hedef: 10.500 Dolar

Michael van de Poppe, Bitcoin’in yükseliş hareketine geri döndüğünü ve 12.000 dolara doğru gitmek amacıyla 10.500 doları kırmaya hazırlandığını bir tweet yorumunda takipçileri ile paylaştı.

Öte yandan van de Poppe, dün yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in öncelikle 9.000 dolara geri çekileceğini ve sonrasında 9.300 doları geride bırakacağını ifade etmişti. Analistin açıklamalarına göre bu iki adım Bitcoin’i 12.000 dolara götürecek adımlardı.

Bunun yanında Ikigai Portföy fonunun kurucusu ve CIO’su Travis Kling, Bitcoin’i kâr için elde tutmanın büyük bir sabır gerektirdiğini topluluğa bir kez daha hatırlattı. Kling’e göre tarihsel olarak Bitcoin’den asıl kar elde edenler heyecanlı ve sabırsız yatırımcılar değil aksine yıllarca sabredebilen yatırımcılardı. Ayrıca yetkili, şu anda bankaların Bitcoin fiyat artışını kolaylaştırmak için ayak işlerini yaptığını da sözlerine ekledi.

Eski Nesil Yatırımcılar

Visa’da Crypto yöneticisi olan Cuy Sheffield, Messari kurucusunun hisse senetleri ve kripto paralar hakkındaki bir tweet’ine yanıt verdi. Cuy Sheffield, önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni nesil bireysel yatırımcıların para işlem stoklarını kaybedebileceğini, eski nesil bireysel ve kurumsal yatırımcıların ise pasif gelirlerini Bitcoin‘e yatırım yaparak artırabileceğini öne sürdü.

Bunun yanında Sheffield, Bitcoin’de hızlı bir servet elde etmek istemenin kumardan farkı olmadığını da belirtti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.