Analist: Altcoin’leri Büyük Bir Düzeltme Bekliyor 

İlayda Peker

2020 yılındaki kripto para piyasası verileri incelendiğinde çoğu altcoin’in Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans sergilediğini görüyoruz. Ancak piyasada bazı isimler 2020 bitmeden altcoin’lerde büyük bir düzeltme olmasını bekliyor.

Altcoin’ler ve Bitcoin

Bitcoin’in 2019 yılında 6.400 dolara gerilyeceğini doğru bir şekilde tahmin eden piyasanın popüler analistlerinden “dave the wave”e göre, altcoin’leri büyük bir düzeltme bekliyor. Analistin paylaştığı grafiğe göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 2020 yılında %76’yı görebilir. Bu durumda da altcoin’ler büyük bir düzeltmeye başlayabilir ve bu düzeltme en az %30’luk bir düşüşle sonuçlanabilir.

Öte yandan altcoin’lerde düşüş bekleyen tek isim dave the wave değil. Uber, Robinhood ve Trello’ya yatırım yaptığı bilinen tanınmış bir melek yatırımcı olan Jason Calacanis de yaptığı açıklamalarda altcoin projelerinin %99’unun çöp olduğunu ve yalnızca %1’inin yararlı projeler olduğunu dile getirmişti. Bu sebeple Calacanis, altcoin’lerde düşüşler olması gerektiğini öne sürmüştü.

Pozitif Düşünceler

Her ne kadar altcoin’lerde düşüş beklentileri olsa da yükseliş bekleyen isimler de var. En eski Blockchain merkezli fonlardan biri ve ABD’de ilk piyasaya sürülen fonlardan biri olan Pantera Capital, Haziran raporunu iki hafta önce yayınladı. Raporda Bitcoin’de beklenen artışın yanı sıra altcoin’lerde de değer artışı görülebileceği ifade ediliyor.

Bunun yanında rapora göre doğru seçimler yapılması durumunda altcoin’lerin Bitcoin’e karşı daha iyi performans sergilemesi de devam edebilir. Ayrıca raporda temel olarak kripto ekosisteminin “son üç yıl içinde olgunlaştığı” ve “sapı  samandan” ayırdığı ifade edildi.

Öte yandan şirketin Bitcoin ile ilgili düşüncelerinin giderek olumlu bir hal almaya başladığını da görüyoruz. Yayınlanan farklı bir raporda firma Bitcoin’in 2020 ve 2021 yıllarında rekor kırmasını beklediklerini ifade etmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Artışının Önündeki Engel: Borsalardaki Satış Emirleri

Sonraki Haber

USDT Çin’de Kripto Yasaklarını Yeniden Gündeme Getirdi

İlgili Haberler