Analist: “Altcoin Sezonunu Unutun!”

Analist: “Altcoin Sezonunu Unutun!”

Bitcoin son birkaç haftadır gayet güzel bir fiyat performansı sergiliyor. Ancak bunun karşısında altcoin’lerin Bitcoin kadar iyi hareket etmediği ve hatta BTC karşısında sürekli değer kaybettiği görülüyor. Yine de Mart ayındaki düşüşten sonra toparlanan altcoin’ler bazı yatırımcıların “Altcoin sezonu ne zaman başlayacak?” sorusunu sormasına sebep oldu.

Ancak piyasadaki önemli analistler, koşullar Bitcoin’i desteklemeye devam ettikçe altcoin sezonun hiç başlamayabileceğini ve BTC’nin piyasa hakimiyetinin rekor seviyeler çıkabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin ve Altcoin’ler

Brave New Coin’de bir kripto analisti olan Josh Olszewicz 15 Mayıs’ta yaptığı açıklamada Bitcoin’in piyasa hakimiyet göstergesinin bir textbook güç sinyali gösterdiğini ve “altın bir haç” çizdiğini ifade etti. Analist, bu durumun altcoin sezonunu bekleyenleri hayal kırıklığına uğratabileceğini belirtti.

Investopedia’da yapılan açıklamalara göre altın haç, “nispeten kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığında” görülüyor ve bunu genellikle “yükseliş trendi” takip ediyor.

Bunların yanı sıra Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde daha önce görülen altın haç göstergeleri, genellikle Bitcoin’in hakimiyetinin artmasıyla ve altcoin’lerin Bitcoin karşısında büyük değer kaybetmesiyle sonuçlandı. Dolayısıyla bu yeniden gerçekleşirse 2017 sonundan bu yana beklenen altcoin sezonu bir hayal olarak kalmaya devam edebilir.

 kripto araştırma şirketi Blockfyre’in baş teknik analisti de Olszewicz’in bu görüşünü destekleyen açıklamalar yaptı ve “ETH 2016’dan bu yana görülmeyen seviyelere gidiyor. LTC işlemleri 2014-2016 fiyatlarının altında. XRP, 2014, 2016 ve 2017 seviyelerine doğru ilerliyor. Altcoin piyasası yakında teslim olacak gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı. Ancak analist bunun bazı fırsatları da beraberinde getirmesi gerektiğini belirtiyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.