Analist Açıkladı: BTC’nin 1 Milyon $ Görme Potansiyeli Var

İlayda Peker

ABD’deki mevcut finansal krizi yumuşatmak için Fed Reserve tarafından sürdürülen ve sürekli hale gelen para basma politikaları ile birlikte madencilik ödülü yarılanması gibi diğer faktörler de birleşince Global Macro Investor CEO’su ve kurucusu BTC‘nin 1 milyon doları görme şansının olduğunu savunuyor.

BTC ve 1 Milyon Dolar

Raoul Pal, Bitcoin ile ilgili olan ve grafiklere dayanarak olası fiyat hareketlerini ortaya koyan bir dizi tweet yayınladı. Paylaştığı ilk grafiği bir teknik analist olarak yorumlayan Pal, bu grafiğin 40.000 doları mümkün kıldığını dile getirdi.

İkinci grafikte ise Pal, Bitcoin‘in 1 milyon dolarlık bir hedefe ulaşma potansiyelini vurguluyor. Üçüncü grafikte ise Pal, Bitcoin’in öncelikle 400.000 dolarlık potansiyelini ve ardından yine 1 milyon dolara ulaşma imkanının olduğunu ifade ediyor.

Bununla birlikte Pal’ın açıklamalarına göre, yukarıdaki senaryolardan hangisi olursa olsun BTC kilit fiyatı kırdıktan sonra, Bitcoin fiyatının çok daha yüksek bir artış yaşama olasılığı artacak. Ayrıca Pal bu durumun analist ve yatırımcı Plan B tarafından yaratılan stock-to-flow modeliyle doğrulandığından da bahsediyor.

Volatilite Beklentisi

Öte yandan Raoul Pal, piyasa katılımcılarını büyük bir volatilite beklemeleri gerektiği konusunda uyardı ve büyük risklerin fırsat yaratabileceğinin altını çizdi. Bununla birlikte  yatırımcıların BTC için ne kadar para ayırdıkları konusunda da dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Pal konuyla ilgili açıklamalarında, “Hem yukarı hem aşağı yönlü çok büyük volatilitelere hazırlıklı olun. Ancak büyük riskler olmadan da 5,10,15 kat kazanç elde edemezsiniz. Bu yüzden ne kadar yatırım yaptığınız konusunda dikkatli olun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: U.TodayTotal
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 8/05/2020

Sonraki Haber

Şubat Çöküşünden Kurtulan Tek Varlık: BTC

İlgili Haberler