Amiral Gemi Bitcoin, Önemli Bir Geri Çekilme Kaydetti: İzlenmesi Gereken Seviyeler

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, 60.000 dolarlık alanın test edilmesinin akabinde sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin, 5.000 doların üzerinde bir kayıpla 54.000 doların altına sarktı. Amiral gemi Bitcoin, kritik olarak nitelendirilen 53.500 desteğinin hemen üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin’den Korkutan Fiyat Hareketi

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, birkaç saat içerisinde önemli bir geri çekilme sekansı izledi. BTC, 54.000 doların da altına sarkarken an itibarıyla oldukça kritik bir sınav veriyor. Bitcoin boğaları, ilk büyük direnç seviyesi 59.937 dolar girişiminde başarısız olurken fiyat kısa sürede resmen çakıldı.

Bitcoin, kripto para alanında uzman isimlerin de dile getirdiği 53.500 dolarlık destek alanına oldukça yaklaşırken henüz buranın altına sarkmadı. Geri çekilmenin akabinde 600 milyon doların üzerinde pozisyon tasfiye edildi. Rakamlar kısa sürede büyük kaybı gözler önüne serdi. Stock to Flow modelinin yaratıcısı PlanB, Bitcoin’de kasım ayı beklentisi olan 98.000 dolarlık tahminin saptığını açıkladı.

Ancak PlanB, 100.000 dolarlık senaryonun geçerliliğini koruduğunu eblirtti. Piyasadaki volatilite artarken Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 46 ile nötr bölgede yer aldı. Bunun yanı sıra derin bir düzeltmenin öncesinde analistler 60.000 dolarlık alanın test edilmesini bekliyor. Buranın geçilmesi 60.859 dolarlık durak noktasına varılmasını tetikleyebilir.

Öte yandan ana destek seviyesi 53.500 doların altına sarkan bir fiyat hareketi ve kapanışta oldukça sert düşüşler bekleniyor. Bitcoin’in 53.000 dolar seviyesinden uzak durması gerektiğini belirten uzmanlar burayı kritik bölge olarak tanımlıyor.

Piyasa Kızıla Büründü

Lider kripto para Bitcoin’in geri çekilme hareketi piyasayı kana bularken kayıplar çift hanelere ulaştı. En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 4.000 dolarlık fiyata itilirken, Binance Coin (BNB) 578 dolara geriledi. Popüler altcoin’ler düşüş ile yüzleşirken genel piyasa trendi takibini sürdürdü.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analist 3 Ayın Ardından Yanıldı: Bitcoin 100.000 Dolara Ulaşabilecek Mi?

Sonraki Haber

MoneyTree: P2E NFT GameFi ve DeFi Platformu

İlgili Haberler